Kovo 7 dieną Kultūros ministerijoje vyko konsultacijos dėl kultūros strategijos „Kultūra 2030“ projekto tobulinimo. Šio susitikimo tema buvo – „Nematerialaus kultūros paveldo ir etninės kultūros problematika ir galimi sprendimai“. Džiugino tai, kad ir diskusijoje dalyvavo ir naujasis ministras.
Buvo svarstomi sekantys svarbiausi klausimai:
1. Kokiais principais reikėtų remtis ir kokiais prioritetais vadovautis nustatant nematerialaus kultūros paveldo ir etninės kultūros išsaugojimo ir plėtros priemones bei sąlygas? Ar jie tinkamai įvardinti pirminiame Strategijos projekte?
2. Kokias pagrindines problemas nematerialaus kultūros paveldo ir etninės kultūros srityje matote ir su kokiais iššūkiais susiduria etninė kultūra modernėjančioje visuomenėje? Kokios priemonės galėtų veiksmingai didinti etninės kultūros patrauklumą?
3. Kokios priemonės padėtų suaktyvinti vietos bendruomenes, kokius konkrečius veiksmus turi numatyti Strategija, siekiant išsaugoti ir skleisti gyvuojančius tradicinės kultūros reiškinius, kaip svarbiausią sąlygą etninės kultūros tęstinumui užtikrinti?
4. Kokios priemonės padėtų veiksmingai palaikyti lietuvių etninės kultūros raišką istorinėse ir naujai įsikūrusiose lietuvių bendruomenėse užsienyje, atsižvelgiant į globalios Lietuvos kontekstą?
Vietos bendruomenių vardu buvo išsakytas susirūpinimas, kad trūksta finansavimo siekiant puoselėti senąsias tradicijas, rinkti ir kaupti nematerialių kultūros paveldą. Iš tiesų daug bendruomenių „nušluotė dulkes“ ir atgaivino senąsias tradicijas ir papročius, tačiau nefinansuojant šios iniciatyvos gęsta. Vietos bendruomenės vis daugiau susiduria su biurokratiniais sunkumais vietoje to, kad būtų palaikomi vietos ar centrinės valdžios.
Artimiausiu metu planuojamas susiitkimas su kultūros ministru, kad aptarti vietos bendruomenių iššūkius, puoselėjant etninę kultūrą ir tradicijas vietos bendruomenėse.
Kviečiame bendruomenių organizacijos savo pasiūlymus parašyti, į elektroninį paštą: lvbosajunga@gmail.com
Su „Kultūra 2030“ projektu galima susipažinti- https://lrkm.lrv.lt/…/Kult%C5%ABra%202030_%20projektas_2018…

You are currently viewing Konsultacijos dėl Kultūros strategijos 2030 projekto

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.