Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga Kultūros ministerijos prašymu delegavo du tarybos narius į ilgalaikės kultūros politikos strategijos Kultūra 2030 tobulinimo darbo grupę Jolantą Mariją Malinauskaitę ir Vytautą Juozapavičių. Guodžio 18 d. su abu atstovai dalyvavo ilgalaikės kultūros politikos strategijos Kultūra 2030 tobulinimo pirmąjame posėdyje – konsultacijose. Susipažinta su šio dokumento projektu. Po įžanginio ministrės žodžio ir dokumento pristatymo visi buvo pakviesti darbo grupėse aptarti strategijos kryptis, tikslus ir uždavinius. V. Juozapavičius dalyvavo strategijos III krypties „Ekonominę vertę kurianti kultūra“, J. Malinauskaitė – II krypties „Kūrybinga asmenybė ir stiprios tapatybės visuomenė“ grupėse. Darbo grupėje dalyvavo po 8 – 9 žmones, todėl buvo galimybė pasisakyti bei būti išgirstais.

Šiame dokumente atsirado vietos kultūros darbuotojų oriam uždarbiui, kultūros darbuotojų kvalifikacijos kėlimo sistemos sukūrimui, infrastruktūros gerinimui. Skiriamas dėmesys regionų kultūrai, visuomeninių, nevyriausybinių, bendruomeninių organizacijų veiklai kultūros srityje, profesionalaus meno pristatymui regionuose. Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga 2017 metais pateikė raštą, kuriame buvo prašoma skirti dėmesį kultūros problemoms kaimo vietovėse. Ministrė L. Ruokytė-Jonsson, pristatydama strategijos projektą, atkreipė dėmesį į bendruomeninių, NVO organizacijų veiklą, šių organizacijų kuriamą išliekamąją vertę.

Sausio viduryje darbo grupė toliau dirbs prie šio dokumento.

Kviečiame susipažinti su šiuo dokumentu ir iki 2019 m. sausio 10 dienos pateikti kylančius klausimus, pastabas ir rekomendacijas, kuriomis norėtumėte papildyti šį dokumentą. Kai bus parengta strategija, bus paruoštas veiksmų planas ir numatytas finansavimas visoms priemonėms.

LVBOS atstovai ragina teikti projektus į sausio – vasario mėn. Lietuvos kultūros tarybos skelbiamą kvietimą teikti paraiškas į Tolygios kultūrinės raidos programą, tai nauja programa, kurioje ypatingas dėmesys skiriamas kultūros projektams regionuose. Pirmajame kvietime buvo sulaukta labai mažai paraiškų iš bendruomeninių organizacijų, o ši programa skirta būtent NVO sektoriui ir finansavimas neribojamas.

You are currently viewing LVBOS dalyvauja kultūros strategijos plėtros darbo grupėje

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.