Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2019 m. birželio 26 d nutarimu Nr. 667 buvo papildytos vidaus reikalų ministrui pavestos valdymo sritys – Vidaus reikalų ministerijai (toliau – VRM) priskirtas bendruomeninių organizacijų plėtros politikos formavimas.

Lietuvos Respublikos Seimas 2018 m. gruodžio 13 d. priėmė Lietuvos Respublikos bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymą (toliau – Įstatymas), kurio tikslas – kurti palankią aplinką bendruomeninėms organizacijoms, užtikrinti tinkamas jų, kaip pilietinės visuomenės ir vietos savivaldos svarbios dalies, veiklos ir plėtros sąlygas. Įstatymas nustato bendruomeninių organizacijų plėtros politikos formavimo ir įgyvendinimo principus, valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų bendradarbiavimo su bendruomeninėmis organizacijomis ir kitas bendruomeninių organizacijų veiklos sąlygas, skatinančias bendruomeninių organizacijų plėtrą.

Įgyvendindama Įstatymą, VRM siekia analizuoti bendruomeninių organizacijų plėtros srities problematiką ir teikti pasiūlymus dėl jos tobulinimo, todėl maloniai prašome iki 2020 m. vasario 14 d. VRM pateikti informaciją, pagrįstą pagrindinių problemų, su kuriomis susiduria bendruomeninės organizacijos savo veikloje, pavyzdžiais bei pasiūlymus dėl galimų šių problemų sprendimo būdų, taip pat prašytume pateikti pasiūlymus, kokios priemonės padėtų sudaryti palankesnes sąlygas efektyviau vykdyti bendruomeninių organizacijų veiklą.

Jūsų pasiūlymų laukiame iki vasario 12 dienos adresu lvbosajunga@gmail.com, pasiūlymai bus apibendrinti ir pateikti ministerijai ir nacionalinei bendruomeninių organizacijų tarybai.

You are currently viewing Kviečiame teikti pasiūlymus dėl bendruomenių organizacijų veiklos plėtros

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.