Labai džiugu, kad ką tik, prieš 5 mėnesius įsikūrusi Klaipėdos bendruomenių asociacija ėmėsi didelių darbų savo gimtojo miesto problemoms spręsti ir pilietinėms pozicijoms pareikšti – rugsėjo 14 d. organizavo konferenciją „Miestas ir uostas: nepaskelbto karo zona“, kuri buvo skirta visiems, norintiems išgirsti iš geriausių savo srities specialistų – urbanistų, architektų, mokslininkų ir bendruomenių atstovų, – apie sprendimus, būtinus užtikrinti darnią Klaipėdos plėtrą, bei dėl laiko stokos negalėjusiems įsigilinti į miesto ir uosto bendruosius planus ir jų (ne)suderinamumą. Konferencijoje buvo kalbama apie tai, kas nepatenka į skaitomų dienraščių puslapius, tinklapius ar savivaldybės viešinamus pranešimus.
Konferencijos konferencijoje buvo skaityti sekantys pranešimai:
10:15 – Konferencijos moderatorių – architekto Romo Gailiaus ir Klaipėdos miesto tarybos narės Ninos Puteikienės sveikinimo žodis.
12:30 – Konferencijos organizatorių, partnerių ir rėmėjų pristatymas – Renaldas Kulikauskas, Klaipėdos bendruomenių asociacijos pirmininkas.
19:50 – Arvydas Juozaitis, miesto pilietis, filosofas, kandidatas į Lietuvos respublikos prezidentus. Pranešimo tema „Klaipėda – trečioji Lietuvos sostinė”.
35:00 – Almantas Mureika, Klaipėdos miesto vyriausias architektas. Pranešimo tema „Miesto bendrieji planai – praeitis, dabartis, ateitis”.
1:10:00 – Mindaugas Pakalnis, Vilniaus m. vyriausias architektas, urbanistas, Klaipėdos m. Bendrojo plano monitoringo, koncepcijos autorius. Pranešimo tema „Klaipėdos miesto esama situacija, įžvalgos, perspektyvos urbanisto žvilgsniu“.
1:35:30 – Eglė Truskauskienė, VGTU Urbanistikos katedra, architektė, lektorė. Pranešimo tema „Uosto ir miesto matrica Baltijos pajūryje. Klaipėdos atvejis”.
2:01:30 – Konferencijos pertraukos metu pristatyti Klaipėdos reprezentacinių teritorijų galimų sprendimų video pristatymai.
3:05:00 – Edmundas Andrijauskas, Lietuvos architektų rūmų Regioninės architektų tarybos pirmininkas. Pranešimo tema „Miestas ir profesinės bendruomenės”.
3:35:00 – Gintaras Ramašauskas, KBA – Klaipėdos bendruomenių asociacijos atstovas. Pranešimo tema „Uostas mieste. Praeitis, dabartis, ateitis”.
4:00:00 – Doc. dr. Loreta Kelpšaitė-Rimkienė, Klaipėdos Universitetas, Jūros mokslų ir technologijų centras – fizikė. Pranešimo tema „Žmogaus invazijų įtaka Baltijos pakrantėm Klaipėdos kontekste”.
4:23:40 – Linas Andronovas, KIDE – Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją atstovas. Pranešimo tema „Taršos teisė ar teisė teršti”.
4:46:30 – Arvydas Urbis, pajūrio bendruomenių aktyvintojas. Pranešimo tema „Jūros krantas ir pajūrio gyventojas”.
5:08:00 – Gintautas Bertašius, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Turizmo komiteto pirmininkas. Pranešimo tema „Miesto, uosto, verslo komunikacijos antagonizmai”,
5:31:40 – Renaldas Kulikauskas, KBA – Klaipėdos bendruomenių asociacijos pirmininkas. Pranešimo tema „Miesto bendruomenės: vakar, šiandien, rytoj“.
5:49:00 – Konferencijos Memorandumo, skirto Prezidentei, Seimui Pirmininkui, Premjerui, paskelbimas. Renaldas Kulikauskas, KBA – Klaipėdos bendruomenių asociacijos pirmininkas.

Visi konferencijos pranešimai: https://www.youtube.com/watch?v=VgOz1ZoAy9o.

Konferencijoje buvo priimtas memorandumas vyriausybei, kuris yra paskelbtas čia: https://www.facebook.com/groups/2138467299531969/

Klaipėdos memorandumas įdėtas čia: Memorandumas_2018-09-14(1).
You are currently viewing Konferencija „Miestas ir uostas: nepaskelbto karo zona“

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.