2020 m. balandžio 13 d. – tai Klaipėdos bendruomenių asociacijos (KBA) antrasis gimtadienis. Sveikiname Klaipėdos bendruomenių asociaciją, džiaugiamės jos pasiekimais ir tikime jų darbiais.

Prieš dvejus metus aktyvūs ir pilietiški klaipėdiečiai, seniūnaičiai ir aktyvesnių vietos bendruomenių vadovai, jausdami nuolatinį verslo struktūrų ir valdžios institucijų nenorą bendrauti su miesto visuomene kaip su lygiaverčiu partneriu, įsteigė KBA, kaip institucinį įrankį siekiant šių strateginių tikslų:

– didinti pilietinės visuomenės galias Klaipėdoje, skatinant vietos bendruomenių formavimą ir aktyvumą, geros kaimynystės principų įgyvendinimą, jungiant vietos bendruomenių pastangas tikslu užtikrinti kuo platesnį klaipėdiečių įsitraukimą į miestui svarbių klausimų sprendimus;

– įgyvendinti pilnavertį dialogą tarp trijų galios centrų mieste – atsakingas verslas, brandi visuomenė, skaidri ir į naudą miestui orientuota valdžia – tai matome kaip darnaus vystymosi principais pagrįstos miesto ilgalaikės strategijos būtiną sąlygą, kad strategija išliktų tvari ir nesikeistų po kiekvienų savivaldos rinkimų;

– savo pilietine pareiga laikome miesto raidos, planavimo, viešųjų finansų panaudojimo ir ypač aplinkosaugos bei gyvenimo mieste kokybės procesų stebėseną ir operatyvų visuomenės įsitraukimą nustačius nuokrypas nuo darnios raidos principų šiose srityse;

– siekiame vystyti vietos bendruomenių gebėjimus, pasirengiant kai kurių savivaldos funkcijų perėmimui iš Klaipėdos m. savivaldybės administracijos.

Per dvejus metus pasiekta įspūdingų laimėjimų, atlikta daug darbų. „Vien deklaruojant visuomenės galimybes dalyvauti svarbių klausimų sprendime per viešojo svarstymo procedūras, galimybes gauti informaciją ir teisę skųsti valdymo institucijų sprendimus teismuose nėra pakankami pilietinės visuomenės vystymo būdai mūsų šalyje“, – sako klaipėdiečiai..

KBA kuria inovatyvius dalyvaujamosios valdysenos ir dalyvaujamojo biudžeto, t.y. dalyvavimo įrankius ir telkia pilietinio dalyvavimo tinklus.

Daugaiu apie Klaipėdos bendruomenių asociacijos pasiekimus ir planus šiame straipsnyje.

Parengta pagal portalo Atvira Klaipėda.lt medžiagą.

You are currently viewing Klaipėdos bendruomenių asociacijai – dveji metai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.