Birželio 18 d. atėjusios į Kauno miesto tarybos posėdį, susivienijusios Kauno bendruomenės įteikė Deklaraciją Kauno miesto savivaldybės vadovybei. Deklaraciją pasirašė 18 bendruomenių, tame tarpe ir Kauno bendruomenių centrų asociacijos pirmininkas Ramūnas Navickas ir kai kurie asociacijos nariai – bendruomenių centrai.
Daugiau nei pusantro mėnesio veltui laukusios priėmimo pas merą Visvaldą Matijošaitį, 18-ka Kauno bendruomenių organizacijų pasirašė deklaraciją ir įteikė ją viešai – per miesto tarybos posėdį. Deklaracijoje reikalaujama skaidrumo ir dialogo su kauniečiais.

Susirinkusieji bendruomenių atstovai teigė nepritariantys miestui svarbių sprendimų priėmimui už uždarų savivaldybės durų. Deklaraciją perskaitė E. Vanagaitė, kuri yra viena iš Žemųjų Šančių bendruomenės, aktyviai besipriešinančios naujos gatvės tiesimui vaizdingoje Nemuno krantinėje, atstovų. Gatvės statyboms besipriešinantys gyventojai teigia, jog jos įrengimas su vietos bendruomene nebuvo derintas ir yra nereikalingas.
Savivaldybėje dalyvavo ir Panemunės bei Lampėdžių bendruomenių centrų atstovai.

Po deklaracijos pateikimo įvyko susitikimas su vicemere Rasa Šnapštiene, kuriame buvo sprendžiami konkretūs bendruomenių klausimai, susiję su darnia miesto plėtra, aptartos ateities sąntykių su Kauno vadovais perspektyvos. Kaune būtina atkurti demokratiją ir Lietuvos žmonių lygias teises, nepaisant jų padėties, turto ir galių. Ar pavyks? Vicemerė paprašė pateikti bendruomenių problemas. Paskelbtoje deklaracijoje rašoma: „Mes, Kauno miesto bendruomenės, šią Pilietinio pasipriešinimo dieną skelbiame ryžtingą siekį realizuoti savo konstitucines teises, kurios mums garantuoja visavertį dalyvavimą priimant Kauno miesto darnios plėtros sprendimus ir yra garantuotos Orhuso konvencija (Jungtinių Tautų konvencija dėl teisės gauti informaciją, visuomenės dalyvavimo priimant sprendimus ir teisės kreiptis į teismus aplinkosaugos klausimais), – aut. past.) bei LR teritorijų planavimo įstatymu. Todėl iš miesto politikų ir administracijos reikalaujame: nuosekliai planuoti miesto plėtros procesus; skaidriai vykdyti visas planavimo ir projektavimo procedūras; laiku informuoti bendruomenes apie visus numatomus projektus; bendradarbiauti su bendruomene visuose miestui svarbiuose projektuose; projektus pradėti vykdyti tik gavus bendruomenių pritarimą; su bendruomenių atstovais kalbėtis atvirai ir lygiavertiškai; nesiimti spręsti už bendruomenes, bet tartis su jomis.“

Pilnas Kauno bendruomenių deklaracijos tekstas:
„Mes, Kauno miesto bendruomenės, šią Pilietinio pasipriešinimo dieną skelbiame ryžtingą siekį realizuoti savo konstitucines teises, kurios mums garantuoja visavertį dalyvavimą priimant Kauno miesto darnios plėtros sprendimus ir yra garantuotos Orhuso konvencija (Jungtinių Tautų konvencija dėl teisės gauti informaciją, visuomenės dalyvavimo priimant sprendimus ir teisės kreiptis į teismus aplinkosaugos klausimais), – aut. past.) bei LR teritorijų planavimo įstatymu. Todėl iš miesto politikų ir administracijos reikalaujame: nuosekliai planuoti miesto plėtros procesus; skaidriai vykdyti visas planavimo ir projektavimo procedūras; laiku informuoti bendruomenes apie visus numatomus projektus; bendradarbiauti su bendruomene visuose miestui svarbiuose projektuose; projektus pradėti vykdyti tik gavus bendruomenių pritarimą; su bendruomenių atstovais kalbėtis atvirai ir lygiavertiškai; nesiimti spręsti už bendruomenes, bet tartis su jomis.“ Mes, Kauno miesto bendruomenės, šią Pilietinio pasipriešinimo dieną skelbiame ryžtingą siekį realizuoti savo konstitucines teises, kurios mums garantuoja visavertį dalyvavimą priimant Kauno miesto darnios plėtros sprendimus ir yra garantuotos Orhuso konvencija (Jungtinių Tautų konvencija dėl teisės gauti informaciją, visuomenės dalyvavimo priimant sprendimus ir teisės kreiptis į teismus aplinkosaugos klausimais), – aut. past.) bei LR teritorijų planavimo įstatymu. Todėl iš miesto politikų ir administracijos reikalaujame: nuosekliai planuoti miesto plėtros procesus; skaidriai vykdyti visas planavimo ir projektavimo procedūras; laiku informuoti bendruomenes apie visus numatomus projektus; bendradarbiauti su bendruomene visuose miestui svarbiuose projektuose; projektus pradėti vykdyti tik gavus bendruomenių pritarimą; su bendruomenių atstovais kalbėtis atvirai ir lygiavertiškai; nesiimti spręsti už bendruomenes, bet tartis su jomis.“

Kauniečiai tikisi, kad tai pirmas žingsnis bendruomenių ir savivaldybės dialogo link.

Savo problemas miesto bendruomenių centrai ir bendruomenės kviečiamos parašyti elektroniniu paštu kbcainfo1@gmail.com.

You are currently viewing Kauno bendruomenės pateikė savivaldybei pateikė bendruomenių deklaraciją

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.