Birželio 5 dieną Lietuva, kaip ir kitos 142 pasaulio valstybės, pažymi Pasaulinę aplinkos dieną. Ją tarptautinė bendruomenė mini nuo 1974 m. Vienas svarbiausių šios dienos tikslų – atkreipti ir vyriausybių, ir visų žmonių dėmesį į skaudžiausias aplinkos problemas. Šiemetiniu šios dienos šūkiu Jungtinės Tautos yra paskelbusios raginimą įveikti oro taršą.
Jų sprendimas rūpi ne tik aplinkosaugos specialistams, bet ir paprastiems žmonėms, ir jų pastangos nelieka nepastebėtos. Jau tapo tradicija kiekvienais metais juos apdovanoti ir pagerbti. Todėl aktyviausiems visuomenės atstovams, kurie vienu ar kitu būdu prisidėjo prie aplinkos tausojimo ir saugojimo įteikiami Aplinkosaugininko gervės apdovanojimai. Kaip informuoja Aplinkos ministerija, sumanymas birželio 5-ąją, per Pasaulinės aplinkos dienos minėjimą, pažymėti ir pagerbti aplinkosauginių visuomeninių akcijų iniciatorius, viešojo intereso gynėjus, aktyvius „žaliųjų“ idėjų propaguotojus kilo 2005 metais. Tai pasiūlė tuomečiai ministerijos ryšių su visuomene specialistai, siekdami skatinti žmones kuo aktyviau prisidėti prie aplinkosauginės veiklos. „Iš pradžių visuomenininkams buvo teikiamos įvairios atminimo dovanos, kol 2013 m. buvo nutarta juos apdovanoti medine gervės, kuri pasirinkta neformaliu mūsų aplinkosaugos sistemos simboliu, statulėle ir įteikti ministro padėką“, – prisimena Aplinkos ministerijos specialistai.

Šiemet Aplinkosaugininko gervės apdovanojimai atiteko Klaipėdos bendruomenių asociacijos pirmininkui Renaldui Kulikauskui ir kauniečiui advokatui Sauliui Dambrauskui.

R. Kulikauskas patikslina, kad apdovanojimą gavo aktyvi klaipėdiečių bendruomenė: „Aplinkosaugininko gervę gavo klaipėdiečiai, neatlygintinai veikiantys vietos bendruomenėse, asociacijose. Man teko pareiga priimti gervę visų jų vardu kaip atstovui organizacijos, įsteigtos padėti kurtis ir vienytis Klaipėdos vietos bendruomenėms.“ Pašnekovas vardija įsimintiniausius šiųmečius darbus. Anot jo, vienas jų buvo pagalba KIDE (Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją) siekiant tramdyti dulkių medžiagų krovą atviruoju būdu pačiame miesto centre šalia gyventojų langų vykdančiią AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompaniją“ (KLASCO). Taip pat pagalba pietinės Klaipėdos bendruomenių nariams, siekiantiems identifikuoti jau ne vienerius metus miesto orą teršiančią įmonę, ir pagalba organizuojant bendruomenių mitingą „Už klaipėdiečių teisę į sveiką ir švarią aplinką“.

Sveikiname Klaipėdos bendruomenių asociacijos pirmininką Renaldą Kulikauską ir Kauno advokatą Saulių Dambrauską (jis teisinėmis priemonėmis aktyviai kovoja už prieš beatodairišką medžių kirtimą ne tik Kaune, bet ir Lietuvoje) aplinkosaugos srityse.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/…/aplinkosauga-ne-darbas-o-gyvenimo-bu…

You are currently viewing Aplinkos ministerijos apdovanojimai visuomenininkams už aplinkos apsaugą

Šis straipsnis turi 1 komentarą

  1. Vytis

    Jei apdovanojami tokie kaip Kulikauskas, kurio jokio nuo pelno, tai geriau tokių apdovanojimų geriau iš viso nebūtų.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.