Birželio 28 dieną LR Seime Valstybės valdymo ir savivaldos komitete vyko atvira diskusija „Visuomenės dalyvavimas viešosios politikos sprendimų priėmimo ir viešųjų paslaugų teikimo procese“, kurioje dalyvavo Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos (LVBOS) tarybos nariai, NVO atstovai, seniūnaičiai, SADM, VRM viceministrai E. Bingelis ir departamentų bei skyrių vadovai, Lietuvos seniūnų asociacijos prezidentas K. Vilkauskas, Savivaldybių asociacijos valdybos atstovai.

Teorinius visuomenės dalyvavimo aspektus pristatė M. Romerio universiteto doc. dr. Mantas Bileišis. Pilietinės visuomenės instituto dr. Ieva Petronytė pateikė pilietinio aktyvumo Lietuvoje tyrimus, o LR Seimo narė Valstybės valdymo ir savivaldos komiteto narė Guoda Burokienė pristatė naujus teisės aktus, reglamentuojančius institucijų ir NVO bendradarbiavimą.

LVBOS pirmininkė Reda Kneizevičienė pristatė vietos bendruomenių patirtį ir iššūkius, su kuriais susiduria vietos bendruomenės atstovaudamos savo bendruomenės interesus bei teikiant paslaugas.

Lietuvos seniūnų asociacijos prezidentas Kęstutis Vilkauskas pristatė seniūnų, seniūnaičių ir vietos bendruomenių partnerystę.

Po pranešimų vyko diskusijos, kuriose buvo dalinamasi patirtimi, aiškintąsi viešųjų paslaugų ir socialinio verslo sąvokomis, paslaugų vykdymu ir perdavimo mechanizmu, bendradarbiavimo tarp NVO, bendruomenių ir savivaldos institucijų patirtimi, iškelta visuomenės švietimo savivaldos klausimais būtinybė. Dabartiniu metu bendradarbiavimas kiekvienoje savivaldybėje su NVO sektoriumi yra labai skirtingas ir, deja, ne toks skaidrus, kaip manoma.

Diskusijoje aptarta seniūnaičių pareigybės tikslingumas, nes ką tik įvykę jų rinkimai patyrė visišką fiasko. Paliesta Lietuvos savivaldos sistema, būtina radikali jos pertvarka.
Ateityje numatyta organizuoti daugiau panašių renginių, pristatant įvairią bendradarbiavimo su NVO sektoriumi patirtį.

You are currently viewing Diskusija Seime apie visuomenės dalyvavimą viešosios politikos sprendimų priėmime ir viešųjų paslaugų teikime

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.