Gegužės 30 d. LVBOS tarybos nariai Ramūnas Navickas ir Janina Augustinavičienė dalyvavo LR Seime vykusioje diskusijoje „Integruotos teritorinės investicijos ir bendruomenės inicijuota vietos plėtra: ar ES parama duoda lauktų rezultatų?“, kurioje skaitė pranešimus apie miesto ir kaimo bendruomenių požiūrį į minėtas programas. Diskusijoje dalyvavo miestų ir kaimų bendruomenių bei VVG atstovai, VRM bei ŽŪM atstovai, diskusiją moderavo LR Seimo narė Guoda Burokienė. Diskusijos reziume: kol kas kaime programų įgyvendinime daugiau pozityvių momentų, o miestuose vėluojama, rezultatų dar kaip ir nematyti.

Kaip pažymėjo Kaimo bendruomenių ir rajonų VVG atstovai, ES parama kaimui per LEADER programą vyksta normaliai, visą laiką aptariant ir diskutuojant su Žemės ūkio ministerija ir rajonų vietos veiklos grupėmis.
„ES finansinė parama kaimui per LEADER programą – nuotaikos negadina. ŽŪM, VVG ir bendruomenės tikrai randa bendrą kalbą. Dėl biurokratinių dalykų ir griežtų reikalavimų, kartais perteklinių, vis dėl to judama į priekį. O su miestų VVG – tai daugiau negatyvo nei konkrečių darbų. VRM vadovaujasi principu „iš viršaus į apačią“.  Bendruomenių nuomonė jiems nėra svarbi ir vangiai vyksta diskusijos ir darbas“, – komentavo Ukmergės rajono Valų kaimo bendruomenės pirmininkė Angelė Jokubynienė, taip pat dalyvavusi diskusijoje.

Diskusijoje dalyvavo Lietuvos miestų ir rajonų vietos veiklos grupių ir vietos bendruomenių atstovai.
You are currently viewing Diskusija Seime apie Vietos bendruomenių inicijuotos veiklos programos eigą

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.