Klaipėdos bendruomenių asociacija (KBA) pasižymi kaip labai pilietiška ir aktyvi ir pastaraisiais metais yra pateikusi nevieną raštą su pastabomis ir pasiūlymais dėl Klaipėdos miestui aktualių klausimų.

Pastaruoju metu KBA raštu jau ne pirmą kartą kreipėsi į Vyriausybę, Aplinkos ir Susisiekimo ministerijas, Seimą ir uostamiesčio valdžią dėl transeuropinio IX B transporto koridoriaus ruožo – Klaipėdos geležinkelio mazgo susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo plano, kuris pažeidžia Teritorijų planavimo įstatymo nuostatas bei Klaipėdos bei Lietuvos bendrojo planus. Centrinės valdžios KBA prašo kartoti visas iki šiol atliktas viešinimo procedūras atnaujinant dokumentus ir planavimo teritorijų žemėlapius taip, kad visuomenei aiškiai atskleisti numatomų planavimo veiksmų tikruosius tikslus. Planavimui pradžią birželio 17 d. posėdyje turėjo duoti Vyriausybė.

Birželio 17 d, trečiadienį, vykusiame Vyriausybės posėdyje iš pirmo karto nepavyko sklandžiai pritarti numatytai Pauosčio geležinkelio mazgo, esančio tarp Klaipėdos ir Girulių geležinkelio stočių, rekonstrukcijai. Šio klausimo svarstymas Klaipėdos bendruomenės atstovo dėka atidėtas iki kitos savaitės birželio 22 d.

Svarstant Klaipėdos geležinkelio mazgo susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo planą ir paaiškėjus, jog rekonstruojant Pauosčio geležinkelio mazgą būtų iškirsta nemažai rekreacinio Girulių miško, tam aktyviai ėmė priešintis klaipėdiečiai, išsiuntę raštus atitinkamoms institucijoms. Tiesa, pasak Vyriausybės posėdyje dalyvavusio architekto Edmundo Benečio, ne iš visų jų sulaukta atsakymų.

Klaipėdiečio architekto E. Benečio teigimu, prieš pajūrio zonos miško Giruliuose, kurį jis pavadino Klaipėdos plaučiais, kirtimą „Klaipėdos bendruomenė guls kryžiumi”. Jis ragino nutarimo projektui nepritarti ir nepradėti rengti projektavimo darbų, kol klausimas iki galo nėra išdiskutuotas.“
LVBOS palaikė klaipėdiečius ir taip pat teikė raštą Susisiekimo ministerijai ir Vyriausybei.

Penktadienį, birželio 19, daugiau nei šimtas klaipėdiečių susirinko priešais Klaipėdos miesto savivaldybę, į kurią atvyko susisiekimo viceministras Gytis Mažeika, kad išreikštų prieštaravimą geležinkelių plėtrai Girulių miške.
Klaipėdos bendruomenių asociacija (KBA) raštu kreipėsi į ministrų kabinetą, Seimą ir uostamiesčio valdžią. Centrinės valdžios KBA prašo kartoti visas iki šiol atliktas viešinimo procedūras atnaujinant dokumentus ir planavimo teritorijų žemėlapius taip, kad visuomenei aiškiai atskleisti numatomų planavimo veiksmų tikruosius tikslus.
Dalis Seimo narių jau pateikė pasiūlymą, kad būtų analizuojama ir galima plėtra Kopūstų kaime, kuriame jau yra tam rezervuotos teritorijos.
https://www.atviraklaipeda.lt/…/uz-giruliu-miska-ir-piketu…/ bei čia.

LVBOS palaikė klaipėdiečius ir taip pat teikė raštą Susisiekimo ministerijai ir Vyriausybei. Birželio 12 ir 19 dienomis gauti atsakymai iš Susisiekimo ir Aplinkos apsaugos ministerijų. Raštai skelbiami tinklapio Dokumentų skyrelyje Rezoliucijos.

You are currently viewing Klaipėdos bendruomenės dėl geležinkelio mazgo susisiekimo infrastruktūros projektų

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.