Lapkričio 19 d. „Transparency International“ Lietuvos skyrius organizavo Dalyvaujamojo biudžeto forumą, kuriame dalyvavo apie 190 dalyvių. Forumas vyko Hopin platformoje (nuotoliniu būdu).

Forume kalbėta: Kaip savivaldybės įtraukia gyventojus? Kaip skirstomas dalyvaujamas biudžetas, kaip savivaldybei pateikiamos gyventojų idėjos projektų įgyvendinimui, kokiu būdu balsuojama už šias idėjas ir kaip viešinama, kokie iššūkiai, problemos ir kokie pasiekimai Lietuvoje, ar tai skaidru.

Forume apie patirtį papasakojo Latvijos, Švedijos, Šiaulių ir Alytaus, Klaipėdos savivaldybių atstovai, STT atstovas, mokyklų ir TILS atstovai.

Lietuvoje jau 15-a savivaldybių įgyvendina dalyvaujamąjį biudžetą, kuriame patys gyventojai teikia idėjas, jas balsuodami atrenka. Projektus įgyvendina savivaldybė. Dar 7 ruošiasi tai įgyvendinti.

Dalyvaujamasis biudžetas įgyvendinamas ir mokyklose. Du svarbiausi klausimai, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš vykdant dalyvaujamąjį biudžetą: ar savivaldybė turi pakankamai žmogiškųjų išteklių ir ar yra pakankamai technologinių išteklių. Tai svarbu ir šių metų COVID-19 viruso pandemijos ir karantinų metu, kai bendruomenei reikia sudaryti sąlygas pasirinkti ir balsuoti nuotoliniu (elektroniniu) būdu.

Kas aštunta (8 iš 60) savivaldybė kviečia gyventojus spręsti dėl dalies biudžeto, tiek pat savivaldybių (7 iš 60) ruošiasi tai daryti jau artimiausiu metu, rodo „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atlikta apžvalga.

9 iš 10 savivaldybių teigia, jog nuo 2019 m. pradžios bent sykį siekė įtraukti gyventojus į savivaldos gyvenimą. Savivaldybių atstovai dažniausiai konsultuojasi su gyventojais (bent 213 iš 316 paminėtų veiklų) dėl bendrojo savivaldybės biudžeto, infrastruktūros, pramogų, aplinkosaugos, kultūros, aptarnavimo kokybės savivaldybės įstaigose ir kitų klausimų.

Kas devinta savivaldybė (7 iš 60) (Birštono, Biržų raj., Kaišiadorių raj., Plungės raj., Radviliškio raj., Švenčionių raj. ir Vilniaus raj.) nenurodė nė vienos gyventojų įtraukimo veiklos.

Daugiau apie TILS atliktą dalyvaujamojo biudžeto analizę kviečiame skaityti čia: https://www.transparency.lt/kas-ketvirta-savivaldybe-lietu

You are currently viewing Dalyvaujamojo biudžeto forume

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.