Teisingumo ministerija, įgyvendindama Labdaros ir paramos fondų įstatymo papildymo 6(1) straipsniu įstatymą (šis įstatymo pakeitimas Seime buvo priimtas kartu su NVO plėtros įstatymu, siekiant sukurti pagrindą NVO duomenų bazės formavimui), liepos 16 d. pakeitė Juridinių asmenų dalyvių informacinės sistemos (JADIS) nuostatus.
JADIS sistemos pakeitimai buvo derinti su NVO tarybos teisės grupe. Su pakeitimais galite susipažinti čia: https://www.e-tar.lt/…/leg…/a08fd850c78911ea997c9ee767e856b4

Iš esmės tai reiškia, kad Labdaros ir paramos fondai, taip kaip tai jau nuo 2017 m. atlieka Viešosios įstaigos, taip pat turi pateikti duomenis apie savo dalininkus į JADIS. Pirmą kartą pateikus duomenis apie dalininkus į JADIS, kitą kartą juos teikti reikės tik tuo atveju jeigu dalininkas (informacija apie dalininką) ar jo turima įnašo vertė keisis.
Apie tai kaip į JADIS sistemą turi būti teikiami duomenys galite sužinoti čia: https://www.registrucentras.lt/p/1038

Kadangi šis pakeitimas reikalauja ne tik teisinės sistemos pokyčių (kurie jau atlikti), bet ir techninių sistemų pokyčių (kurie, dėl įvairių procedūrų, užtrunka šiek tiek ilgiau), šiuo metu laukiame patikslinimo iš Teisingumo ministerijos kolegų, kada bus sudaryta reali galimybė Labdaros ir paramos fondų atstovams prisijungti prie JADIS ir pateikti įstatyme nurodytus duomenis apie dalininkus.

Viliamės, jog šis pokytis prisidės prie didesnio skaidrumo sektoriuje užtikrinimo. O skaidrumas ypatingai svarbus siekiant didinti visuomenės pasitikėjimą NVO.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija,

You are currently viewing Aktuali informacija Labdaros paramos organizacijoms

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.