Be klaipėdiečių aktyvumo ir visuomenės spaudimo atsakingoms už taršos kontrolę tarnyboms – to dar ilgai atsitikę nebūtų. Tai akivaizdus įrodymas, kad klaipėdiečių susitelkimas stengiantis spręsti miesto bėdas gali duoti rezultatų.
Klaipėdos bendruomenių asociacija labai kryptingai kelia Klaipėdos miestos taršos, triukšmo ir aplinkos apsaugos problemas mieste, ne sykį rašė ir rengė akcijas dėl keliamos smarvės ir užterštumo, viešojo intereso pažeidimų, parašyta daug raštų Aplinkos, Susisiekimo ministerijoms, atsakingoms institucijoms. Prieš kelias dienas supurtęs Lietuvą skandalas, kad kartono gamykla GRIGEO leidžia į Kuršmares užterštą ir nevalytą vandenį – ilgo, atkaklaus ir pilietiško darbo rezultatas.

2019 metų pabaigoje Klaipėdos bendruomenių asociacija, VšĮ Veiklių mamų klubas Klaipėdoje, „Vaivorykštės tako” gimnazija ir asociacija KIDE pakvietė kartu apsipirkti Didžiojoje kalėdinėje Klaipėdos mugėje dėvint tylaus protesto ženklą – veido kaukę „AŠ – KLAIPĖDA”.

Organizatoriai, skatindami dėvėti šią kaukę viešuose renginiuose, siekia atkreipti visuomenės, šalies žiniasklaidos ir LR Vyriausybės dėmesį į Klaipėdos miesto taršos problemas, kurios nesprendžiamos jau daugelį metų. Užterštu oru klaipėdiečiai kvėpuoja ir per šventes, todėl ypatinguoju kalėdiniu laikotarpiu apie šią Vyriausybės „dovaną” klaipėdiečiams norima priminti ir pabrėžti, kad šalyje vis dar galioja aplinkosaugos teisės aktai, suteikiantys galimybes verslo gigantams dirbti neatsakingai ir kenkti visuomenės sveikatai.

AŠ – KLAIPĖDA – tai naujas judėjimas prieš taršą Klaipėdos mieste. Jo tikslas yra jungti vietos, švietimo, meno, verslo bendruomenes bei gyventojus ir kartu kurti darnų Klaipėdos miestą, kuriame gera gyventi. „Facebook” grupėje tuo pačiu pavadinimu dalinamasi informacija, diskutuojama, siūlomos idėjos, ieškant taršos problemų sprendimo būdų.

Klaipėdos bendruomenių asociacijos ir https://www.atviraklaipeda.lt informacija.

You are currently viewing Klaipėdos bendruomenių veikla

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.