Klaipėdos bendruomenių asociacija ir asociacija „Mano miestas Klaipėda“ praėjusį penktadienį, rugsėjo 20-ąją pakvietė į konferenciją DALYVAUK, kuri įvyko Klaipėdos universitetą „Aula Magna” salėje.

„Tai tik pirmas žingsnis link viešo ir pilnaverčio dialogo tarp vietinio verslo, bendruomenės, valdžios. Renginio metu bandysime užčiuopti pradines visų trijų dialogo dalyvių pozicijas miestui svarbiais klausimais, dalyvaujamosios valdysenos ir dalyvaujamojo biudžeto taikymo prielaidas ir šiandienos bei ateities iššūkius bendruomenei, verslui ir valdžiai kartu dalyvaujant Klaipėdos miesto raidos procese”, – pranešime spaudai rašo konferencijos organizatoriai.

Anot jų, vietos bendruomenių judėjimas, gana vangiai prasidėjęs Lietuvoje maždaug prieš dešimt metų, šiuo metu išgyvena tikrą atgimimą ir auga sparčiai. Abi asociacijos yra įsitikinusios, kad stiprėjančios bendruomenės netrukus taps dar vienu galios poliumi mūsų visuomenėje, kurioje „iki šiol visi tavo kiemui, gatvei ir miestui svarbūs sprendimai buvo surandami vien politikų aptarnaujamose derybose tarp verslo ir įvairių lygių valdžios”.

„Pasikeitus visuomenės struktūrai iš dvipolės į trijų įtakos polių sistemą – valdžia, verslas ir bendruomenė – visuomenėje atsiranda naujos socialinės sutarties poreikis, nes veikti kiekvienam atskirai, ar vien senais metodais tampa labai sudėtinga. Realios savivaldos, kylančios iš piliečių ir bendruomenės poreikis, dalyvaujamasis biudžetas, kai dalį savo suneštais mokesčiais sudaryto miesto biudžeto atsakingai ir skaidriai paskirsto patys to miesto gyventojai; dalies savivaldos funkcijų vykdymo perdavimas bendruomenėms ir ko reikia, kad jos tam pasirengtų; visuomenės dalyvavimas priimant svarbius sprendimus nuo pat proceso pradžios, o ne vien informuojant apie rezultatus – tokio lygio klausimų Lietuvoje prieš dešimt metų net kilti negalėjo. Tačiau šiandien jau laikas, kai reikia atsakymų”, – rašoma pranešime.

Konferencijos organizatorių nuomone, Klaipėda turėtų kilti kaip įdomus ir modernus miestas su sveika ir gyva gyvenama aplinka. Miestas, kuriam vienodai reikalingi patenkinti savo gyvenimo kokybe piliečiai, stiprus ir atsakingas verslas, bei skaidriai veikianti, gerovės siekiui vienijanti miesto valdžia.

„Suvokiame, kad tai yra ne veiksmas, o stropiai vystomas ir puoselėjamas procesas. Nelengvas, bet įtraukiantis vis naujus dalyvius ne tik Klaipėdoje, bet ir visoje šalyje. Mes tikime, kad tokia pozicija taps vienijančia ir aukštesne vertybe už trumpalaikius ir merkantiliškus tikslus, ar politines ambicijas”, – rašoma pranešime.

Konferencijoje pasisakė daug įdomių lektorių.
Visą konferenciją galima pamatyti čia.

You are currently viewing Konferencija DALYVAUK Klaipėdoje

Šis straipsnis turi 2 komentarų

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.