Birželio mėnesį LR Seimas pateikė Tiesioginių seniūnų rinkimo įstatymo projektą, kuris sukėlė dideles diskusijas.

Seniūnus siūloma rinkti tiesioginiuose rinkimuose 4 metų kadencijai. Seniūną į pareigas rinktų atitinkamos seniūnijos teritorijos gyventojai, turintys rinkimų teisę. Kartu teikiamu Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimo projektu siūloma nustatyti, kad seniūnas būtų valstybės politikas. Seniūnai, priimti į pareigas iki 2020 m. seniūnų rinkimų rezultatų patvirtinimo, pareigas eitų iki 2020 metų spalio 11 d.

Šiam projektui nepritarė Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga (raštas skelbimas čia: https://lvbos.lt/dokumentai/ Rezpliucijų sk.), Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija http://www.seniunai.lt/naujienos/item/1058 (abi organizacijos pateikė atitinkamas pastabas LR Seimui) ir Lietuvos savivaldybių asociacija, kuri teisingai pažymėjo, kad „…šis siūlymas pasisako apie visai kitokį šalies savivaldos modelį – apie dviejų lygių savivaldą. Todėl toks Seimo narių siūlymas yra visiškai neišbaigtas, netinkamas ir prieštaraujantis esamiems teisės aktams“. Įstatymu įteisinama, kad gyventojų išrinktas seniūnas vistiek tampa pavaldus vykdomajai institucijai – savivaldybės administracijai.

Kol nebus įgyvendinta esminė vietos savivalda,nebus iš esmės pakeistas Vietos savivaldos įstatymas, tol tokie valdančiųjų norai ne tik neatiks žmonių interesų, bet ir sukels dar didesnį chaosą teisinėje sistemoje.
Tikėkimės, kad seimas išgirs mūsų visų argumentus.
http://www.lsa.lt/…/pirmajame-naujosios-lsa-valdybos-posed…/

You are currently viewing LVBOS nepritaria tiesioginiams seniūnų rinkimams

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.