Lietuvoje tik kas dešimtas vyresnio amžiaus žmogus dalyvauja visuomeninėje veikloje. Europos Sąjungos šalyse į bendruomenių susibūrimus ateina net trečdalis senjorų. Pagal senjorų aktyvumą esame paskutiniai. O juk dalyvavimas nevyriausybinėse organizacijose kiekvienam padeda rasti bendraminčių, palaikyti geresnę fizinę ir psichologinę sveikatą, plėtoti tampresnius socialinius ryšius. Kaip senjorai gali įsilieti į bendruomenių veiklą?

Lapkričio 3 dienos Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ „Kaip senjorai gali įsilieti į bendruomenių veiklą?“ dalyvavo pašnekovai: Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos tarybos pirmininkas, KBCA tarybos pirmininkas Prof. Ramūnas Navickas, Šakių r. Lukšių seniūnas Vidas Cikana, projekto „Senjorų avilys“ vadovė Ingrida Ivanauskienė ir Kauno senjorų tarybos pirmininkas Gediminas Žemaitis, kuriam šiemet atiteko „Metų veikliausio“ senjoro titulas „Metų senjorų“ apdovanojimuose.

Laidoje pašnekovai pasidalino apie senjorų veiklą bendruomeninėse organizacijose, seniūnijose, mieste ir kaime, jų indėlį sprendžiant aktualias vietos ir senjorų užimtumo problemas, jų socialinę pagalbą savo kaimynams ir vietos gyventojams, kultūrinę ir švietėjišką veiklą bei iniciatyvas.

Laida „Atviras pokalbis“ rengiama bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Įrašą galima pasiklausyti ir pažiūrėti:
https://www.ziniuradijas.lt/…/kaip-senjorai-gali-isilieti-i…

You are currently viewing Žinių radijo laidoje apie senjorus bendruomeninėje veikloje

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.