Lapkričio 21 dieną prasidėjo XII-asis Lietuvos Urbanistinis Forumas, kuris sukvietė architektus, urbanistus, miestų administracijos bei bendruomenių atstovus, nekilnojamo turto vystytojus, – visus, kurie domisi miesto kūrimo, gyvavimo ir jo atsinaujinimo procesais, aktyviai dalyvauja ir domisi tvariu miesto kūrimu.
Forumą atidarė Aplinkos viceministrė Rėda Brandišauskienė, su kuria buvo maloniai pabendrauta kavos pertraukos metu ir padėkota už bendradarbiavimą su Aplinkos ministerija.
Forume sveikinimo žodį tarė Švedijos ambasadorė Lietuvoje Maria Christin Lundqvist bei Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos valdybos pirmininkas Robertas Dargis. Buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos architektų rūmų ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija. V
yksta diskusija ir apie bendradarbiavimo su vietos bendruomenėmis susitarimą, tikimės tai padaryti ateityje.
Įdomus buvo Tiranos miesto (Albanija) mero Erion Veliaj pranešimas apie miestų urbanistinio planavimo kultūrą ir sėkmingus pokyčiai Tiranoje.
Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija įvertino ir apdovanojo geriausius Lietuvos architektūros ir urbanistikos projektus:
Geriausias architektūros kūriny – verslo centras „Green Hall“ 2 .
Geriausias urbanistikos kūrinys – „Ogmios miesto“ viešjų erdvių urbanistinė transformacija Vilniuje.
Telšių rajono savivaldybės administracija apdovanota už miesto viešųjų erdvių kūrimą.
Diskusija tarp miestų: ko galime pasimokyti vieni iš kitų?
Diskusijoje dalyvavo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, Tiranos miesto meras Erion Veliaj, Austrijos Technologijos universiteto atstovė Daiva Jakutytė-Walangitang bei urbanistinės kompanijos BUUR partneris Johan Van Reeth.
Lapkričio 22 dieną forumas tęs darbą.
Forume dalyvauja LVBOS tarybos nariai: R. Micka, S. Gorodeckis ir primininkė R. Kneizevičienė.
Video įrašas forume vykusios diskusijos „Visuomenės dalyvavimas miestų vystyme: ar galime judėti darnumo link per nedarnius santykius?“ yra čia:

You are currently viewing XII-ame Lietuvos Urbanistiniame Forume

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.