NAUJI PAKEITIMAI: 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojo Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (toliau – Įstatymas) pakeitimai, kurie išplėtė turinčiųjų deklaruoti privačius interesus asmenų sąrašą. Pagal naująjį reglamentavimą, interesų deklaracijas turi pateikti ir:

  • Viešojo pirkimo komisijos nariai;
  • Asmenys, perkančiosios organizacijos vadovo paskirti atlikti supaprastintus pirkimus;
  • Viešųjų pirkimų procedūrose dalyvaujantys ekspertai

Šių asmenų privačių interesų deklaracijų duomenys, vadovaujantis Įstatymo 10 straipsnio nuostatomis, yra vieši ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nustatyta tvarka skelbiami VTEK interneto svetainėje.

Privačių interesų deklaracijas būtina pateikti per vieną mėnesį nuo Įstatymo įsigaliojimo dienos – iki 2018 m. vasario 1 d., tačiau ne vėliau nei iki dalyvavimo viešojo pirkimo procedūrose pradžios.
Nepateikę privačių interesų deklaracijos aukščiau minėtieji asmenys neturi teisės dalyvauti viešajame pirkime ir turi būti atšaukti iš atitinkamų pareigų.

Daugiau informacijos, kaip pateikti viešųjų ir privačiųjų interesų deklaracijas asmenims, vykdantiems organizacijos viešuosius pirkimus, atsakymai į klausimus ir pavyzdys yra Vyriausios tarnybinės etikos komisijos tinklapyje:
http://www.vtek.lt/index.php/deklaravimas-pirkimuose.

Prašome atkreipti dėmesį į šiame puslapyje pateikiamus VTEK’o paaiškinimus ir ypač į tai, kad asmenį paskyrus į viešųjų pirkimų komisiją ar viešųjų pirkimų organizatoriumi, „per 30 kalendorinių dienų nuo paskyrimo į atitinkamas pareigas, bet ne vėliau, nei iki dalyvavimo viešojo pirkimo procedūrose pradžios, reikia deklaruoti savo privačius ir viešuosius interesus.
Viešojo pirkimo komisijos narys, asmuo, perkančiosios organizacijos vadovo paskirtas atlikti supaprastintus pirkimus, ar viešųjų pirkimų procedūrose dalyvaujantis ekspertas, nepateikę privačių interesų deklaracijos, neturi teisės dalyvauti viešajame pirkime ir turi būti atšaukti iš atitinkamų pareigų“.

You are currently viewing Viešųjų ir privačiųjų interesų deklaravimas viešuosiuose pirkimuose

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.