Vykdant SADM projektą „Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos veiklos plėtra“, spalio 5 d. nuotoliniu būddu įvyko Klaipėdos apskrities savivaldybių bendruomenių organizacijų tarybų (BOT) susitikimas.

Susitkime dalyvavo LVbOS pirmininkas R. Navickas, LKBS pirmininkė V. Šetkienė, Klaipėdos rajono ir miesto, Skuodo r. sav. NVO tarybos, Šilutės r., Palangos savivaldybių BO tarybų pirmininkai, nacionalinės BO tarybos nariai, Klaipėdos miesto bendruomenių organizacijų, Vilniaus bendruomenių asociacijos, Panevėžio miesto bendruomenių atstovai.

Apie LVBOS ir nacionalinę BO tarybą papasakojo bei trumpą informaciją apie pirminius bendruomenių organizacijų apklausos rezultatus pateikė LVBOS pirmininkas R. Navickas. Apie Klaipėdos miesto BO tarybą ir Klaipėdos bendruomenių pasiekimus ir tarybos veiklą papasakojo KBA pirmininkas R. Kulikauskas.

Palangos, Šilutės ir Skuodo MVO tarybų veiklas papasakojo jų pirmininkai. Įdomu buvo išgristi, kad aktyvi Skuodo r. savivaldybės BO taryba nutarė susijungti su savivaldybės NVO taryba, motyvuodama tai svarstomų klausimų dubliavimu bei tuo, kad tie patys atstovai dalyvauja abejose tarybose. Dabar NVO taryboje yra 3 bendruomenių organizacijų atstovai.

Diskusijoje buvo pasidalinta tarybų veiklos patirtimi ir bendruomenių veikla savivaldybėse, savivaldybių pagalba bendruomenėms, seniūnaičių klausimas. Tačiau beveik visi pirmininkai pažymėjo, kad BO tarybų veikla (išskyrus aktyviai veikusią Skuode) buvo vangi, veiklai sutrukdė karantinai, kai kur trūksta bendradarbiavimo su savivaldybėmis, negaunama aktualios bendruomenėms informacijos.

Palangos savivaldybėje nedaug bendruomenių, todėl jos aktyviai bendradarbiauja su vietinėmis NVO ir liuteronų bažnyčios parapija. Šilutės rajone bendruomenių organizacijoms labai padeda VVG.

Klaipėdos miesto BO tarybos nariai iškėlė pastaruoju metu aktualų seniūnaičių rinkimų, jų kompetencijos klausimus.

Kalbėjusieji sutiko, kad reikalingi mokymai įvairiais aktualiais klausimais: projektų rašymo, teisiniais, viešųjų pirkimų.
KBA pirmininkas R. Kulikauskas pakvietė visus į numatomus organizuoti „Projektų rašymo ABC“ mokymus.
Susitikime nedalyvavo Kretingos ir Neringos BO tarybų atstovai.

Susitikimą organizavo Klaipėdos bendruomenių asociacija.

Spalio 8 d. susitinka LVBOS ir Tauragės apskrities savivaldybių tarybų atstovai.

You are currently viewing Susitikimas su Klaipėdos apskrities bendruomeninių organizacijų tarybomis

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.