Spalio 25 d. Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga (LVBOS) nuotoliniame susitikime – forume pristatė projekto „Skaidri Lietuva: vietos bendruomenių įsitraukimas į viešojo valdymo procesus ir korupcijos mažinimą“ rezultatus ir tyrimą „Viešųjų paslaugų prienamumo vietos bendruomenėse gerinimas“.

Susitikimo metu buvo papasakota apie patį projektą, jo rezultatus ir atlikto tyrimo rezultatus.

Pavasarį 487 Lietuvos kaimo ir miesto bendruomeninių organizacijos dalyvavo viešųjų ir socialinių paslaugų teikimo galimybių apklausoje, o apklausos rezultatų analizę atliko prof. Gediminas Merkys. Apklausoje dalyvavo apie 16 proc. miesto ir 84 proc. kaimo bendruomenių organizacijų lyderių ar aktyvo narių. Apklausoje domėtasi BO praktine ir viešųjų paslaugų perėmimo ir teikimo patirtimi, finansvimo modeliais, paslaugų teikimo galimybėmis, sunkumus, santykį su vietos ir centrine valdžia.

Rezultatai parodė, kad bendruomenės, o ypač kaimo, jau teikia vienokias ar kitokais paslaugas, tokių yra apie pusė respondentų, jie apklausoje išvardino įvairiausias kultūrinės, sportinės, viešųjų erdvių ir infrastruktūros tvarkymo, senelių ir vienišų asmenų lankymas, rūpinimasis jų buitimi, švietimo, mentorystės, netgi paketą ir kt. paslaugas. Tačiau pasigendama paslaugų finansavimo nuoseklumo, paslaugų teikimas dėl šios priežasties nėra tęstinis. Paslaugų neteikimą ar perėmimą sąlygoja ir vietos valdžios požiūris, BO patirties, patalpų, reikiamų priemonių ir kompetencijų stoka ir ypač finansavimo stygius. Daugiausiai palaugų teikiama pateikus paraiškas įvairioms programoms.

Tyrimo apibendrinime yra pateikiamos išvados, rekomendacijos aplamai, skėtinėms (savivaldybių BO asociacijoms), teisėkūrai. Remiantis šiomis rekomendacijomis, LVBOS paruosš pasiūlymus valstybės institucijoms ir teisės aktams.

Kol kas tyrimas dar tvarkomas spaudai, paskelbtas jis bus www.lvbos.lt svetainėje.

LVBOS projektas yra finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos sąjungos fondų investicijų veiklos programos 10 prioriteto „Visuomenės poreikius atitinkantis ir pažangus viešasis valdymas“ priemonę „Visuomenės nepakantumo korupcijai didinimo ir dalyvavimo viešojo valdymo procesuose skatinimo iniciatyvos“. Projektas baigiasi šiais metais.Labai dėkojame visiems prisijungusiems, pateikusiems klausimus, pastabas ir pasiūlymus, dalyvavusiems diskusijoje. Jos metu iškilę klausimai bus naudingi ateityje.

You are currently viewing Sociologinio tyrimo apie bendruomenių teikiamas paslaugas pristatymas

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.