Rugsėjo 21 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III rūmai) Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas kartu su Lenkijos Respublikos Seimo Vietos savivaldos ir regioninės politikos komisija organizavo tarptautinę konferenciją „Savivaldos savarankiškumo didinimo link – teisiniai ir praktiniai aspektai, Lenkijos pavyzdys“.

Konferencijoje pranešimus skaitė Lenkijos Respublikos savivaldybių asociacijų ir Plocko savivaldybės atstovai. Į diskusiją buvo kviečiami dalyvauti Vyriausybės ir ministerijų, Europos Sąjungos finansinę paramą administruojančių agentūrų, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos, Konkurencijos tarybos ir kitų suinteresuotų institucijų atstovai bei Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga.

Kaip praneša LR Seimo narė Guoda Burokienė, konferencijoje „Savivaldos savarankiškumo didinimo link – teisiniai ir praktiniai aspektai, Lenkijos pavyzdys“, Lenkijos ekspertai konkrečiais pavyzdžiais iliustravo, kaip veikia Lenkijos vietos savivaldos institucijos. Gaila, jog konferencija susidomėjo mažai savivaldybių atstovų. Jau kitą savaitę Valstybės valdymo ir savivaldos komitete (VVSK) pradedamos diskusijos Lietuvos vietos savivaldos klausimais, bus ieškoma būdų, kaip suteikti daugiau savarankiškumo seniūnijoms, kokias funkcijas joms pavesti, kaip paskatinti pilietinę visuomenę aktyviau dalyvauti vietos savivaldos veikloje.
Konferencijoje dalyvavo LVBOS tarybos narys A. Račkauskas.
Konferencijos įrašas čia: https://www.youtube.com/watch?v=_ACmC-rZOJkDalinamės.

Seimo  narės G. Burokienės nuotrauka, jos ir Seimo VVSK informacija.

You are currently viewing „Savivaldos savarankiškumo didinimo link – teisiniai ir praktiniai aspektai, Lenkijos pavyzdys“

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.