• Post category:Susitikimai

Sausio 31 dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyko susitikimas dėl priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo aprašo aptarimo. Šiame susitikime dalyvavo Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos atstovai. Mūsų organizacija jau ne kartą raštu kreipėsi į SADM, kad surengtų visų suinteresuotų su šia programa atstovų susitikimą.
Susitikimo metu visi socialiniai partneriai išsakė daug pastabų aprašo projektui. Mes, kaip vietos bendruomenių atstovai, akcentavome, kad neturi būti reikalavimo vietos bendruomenėms teikti VĮ Registrų centro išplėstinius išrašus, nes juose atkartojama informacija iš įstatų. Šis išrašas yra mokamas ir nereikia sudaryti papildomas kliūtis vietos bendruomenėms. Buvo atsisakyta vardinių organizacijos narių sąrašų, nes tai prieštarauja Duomenų apsaugos įstatymui.
Didžiausia diskusija buvo dėl vertinimo kriterijų. Ministerijos parengta lentelė yra sudaryta pagal kitas ministerijos priemones. Sunkiai sekėsi įrodinėti, kad šios priemonės vertinimą atlieka išplėstinė seniūnaičių sueigos nariai, o ne projektų ekspertai. Mūsų nuomone, vertinimo kriterijai turi būti labai paprasti ir visiems suprantami. Tai turėtų būti tinkamumo vertinimo kriterijai, o ne kokybės vertinimo. Matome labai aiškiai, kad apraše numatytas vertinimas gali sukelti daug konfliktinių situacijų. Programa yra skirta vietos bendruomenių stiprinimui. Kokia forma vietos bendruomenės nuspręs tai daryti gali visiškai nesutapti su vertintojo nuomone.
LVBOS turime skubos tvarka parengti savo siūlomus vertinimo kriterijus. Jeigu turite savo pasiūlymų, labai maloniai prašome skubos tvarka šį savaitgalį parašyti LVBOS pirmininkei Redai Kneizevičienei el. paštu: redaknei@gmail.com
Visi norime, kad ši programa kuo greičiau startuotų. Labai tikime, kad šiais metais bus galimybė anksčiau pradėti įgyvendinti projektus. 2017 metais dėl vėluojančio aprašo tai galėjome daryti tik nuo spalio mėn.

You are currently viewing „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo aprašo aptarimas SADM

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.