Dauguma juridinį asmens statusą turinčių organizacijų sulaukė arba sulauks laiško iš Registrų centro su raginimu užpildyti duomenis apie naudos gavėjus. Primename, jog duomenų teikimas bus vykdomas per naujai sukurtą Juridinių asmenų dalyvių informacinės sistemos (JADIS) naudos gavėjų posistemį JANGIS. Juridinį statusą turi ir bendruomenių organizacijos.

KAS YRA NAUDOS GAVĖJAS?

1. Naudos gavėjas yra fizinis asmuo, kuris būdamas juridinio asmens savininku ir turėdamas daugiau kaip 25 proc. akcijų, pajamų, įnašų ar (ir) balsų, gauna iš šio juridinio asmens veiklos naudą.

2. Taip pat naudos gavėju yra laikomas fizinis asmuo, kitais būdais kontroliuojantis juridinį asmenį, pavyzdžiui:
– Turi teisę paskirti ir (ar) pašalinti juridinio asmens vadovą ir (ar) valdybos narius, teisę patvirtinti metinę finansinę ataskaitą, susijusią su dividendų išmokėjimu;
– Turi teisę vetuoti juridinio asmens valdymo organų sprendimus;
– Kitais būdais kontroliuoja juridinį asmenį per artimus giminystės, kitus asmeninius ar verslo ryšius (naudos gavėjas tiesioginės įtakos juridiniam asmeniui gali ir neturėti);
– Turi galimybes naudotis ar gauti kitokią naudą iš juridiniam asmeniui priklausančio turto ir (ar) veiklos.

3. Naudos gavėju taip pat yra laikomas fizinis asmuo, kitomis teisėmis kontroliuojantis juridinį asmenį, pavyzdžiui, yra juridinio asmens:
Vadovas; Valdybos (ar kito kolegialaus valdymo organo) pirmininkas;
Valdybos (ar kito kolegialaus valdymo organo) narys;
Kiti (vyresnysis vadovas).

SVARBU NVO ir bendruomenių organizacijoms:

Pagrindinis renkamos informacijos tikslas – užkirsti kelią pinigų plovimui ar teroristinės veiklos finansavimui ir tą padaryti privalu, jokios grėsmės (jei nėra vykdoma nusikalstama veikla) NVO nėra. Tokia praktika taikoma daugelyje ES šalių.

Pirmieji gavę laiškus, turėtų užpildyti informaciją sausio mėnesį, kiti iki gegužės mėn.

NVO koalaicija planuoja artimiausiu metu organizuoti susitikimą su RC, kuriame bus aptarta, į ką turėtų atkreipti dėmesio NVO ir kokios pagalbos reikėtų pildant duomenis.

PRIMENAME, kad organizacijų atstovai gali kreiptis į Registrų centro specialistus dėl galimybės KONSULTUOTIS.

Registrų centre yra paskelbtas Naudotojo vadovas.

Visą reikalingą informaciją jūs galite rasti registrų centro puslapyje arba paspaudę ant šios nuorodos: https://info.registrucentras.lt/node/134477

NVO koalicijos informacija.

You are currently viewing Registrų centre reikia deklaruoti Naudos gavėjo statusą

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.