Gegužės 2 d. Kaune KTU Santakos slėnyje įvyko jau tradiciniu tapęs trečiasis Vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos pavasario forumas. Renginyje ministrai, Europos Komisijos atstovai, savivaldybių merai, verslininkai ir diskutavo aktualiomis regioninės politikos temomis.
Viena iš pagrindinių temų regioninės plėtros tarybos, socialiniai ekonominiai partneriai taryboje. Kaip žinia, LVBOS jau ne pirmus metus stengiasi, kad bendruomenių skėtinių organizacijų atstovai įeitų į regionų plėtros tarybas. Pritarta, tačiau rezultatų nesulaukėme. Žodį „bendruomenė“ išgirdome tik kelis kartus: kad reikėtų su jomis tartis dėl vietos plėtros, investicijų naudojimo, paslaugų teikimo. Iš esmės forume buvo daug kalbama apie savivaldybių savarankiškumą, kad priimant sprendimus joms netrukdytų centrinė valdžia, kad jos pačios savo nuožiūra, panaudotų ES lėšas. Kad jos būtų ministerijų ne „numestos“ „pagal teritorijas, gyventojų skaičių ir pan.“, ne „asfaltui“ plačiąja prasme. Tada galima būtų šių investicijų daugiau pritraukti ir patiems. Deja, net vietos savivaldos įstatymas to neužtikrina, o Baltoji regionų knyga sulaukė kritikos, kaip vėl nuleista iš viršaus.
Nieko nebuvo pasakyta ir apie seniūnijų savarankiškumą.
Beveik disonansu nuskambėjo Suomijos Oulu miesto planavimo vadovo Olli Rantala pasisakymas ir filmukas, kuriame kalbėta, kad miestas, jo bendruomenė pati planuoja savo veiklą, pritraukia ir panaudoja verslo investicijas. Oulu mietas tapo daugelio pasaulinių kultūrinių renginių vieta, šie renginiai pritraukia daugiau kaip 5.3 mln.Eur.
Forume Seimo nariai, ministrai, viceministrai, Europos Komisijos atstovai, verslininkai, ekonomistai, visuomenininkai ir žiniasklaidos atstovai diskutavo apie prasidėsiantį naująjį Europos Sąjungos finansinį laikotarpį, Lietuvai mažėjantį finansavimą ir su tuo kilsiančius iššūkius. Taip pat buvo paliestos aktualios funkcinių zonų bei regioninių institucijų temos. Ieškant regioninio išskirtinumo.
Forume dalyvavo ir LVBOS tarybos nariai

Forumo įrašas: https://www.delfi.lt/…/vidaus-reikalu-ministerijos-regionin…
Daugiau nuotraukų:

You are currently viewing Regioninės politikos pavasario forume

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.