2018 m. Sausio 4 dieną vyko NVO atstovų ir seniūnų asociacijos prezidento Kęstučio Vilkausko susitikimas su SADM viceministre Egle Radišauskiene dėl VSDF įmokų.
NVO atstovai daug pažėrė įvairių argumentų dėl NVO sektoriaus, kad jie verti būti išimčių sąraše. Kol kas ministerija ieško būdų kaip padėti NVO, bet kol kas nieko nepasiūlė. SADM ministerijos projektuose jie žada padidinti biudžetus, bet mes argumentavome, kad NVO vykdo ir kitų ministerijų projektus. Aš akcentavau, kad vietos bendruomenės aplamai ieško būdų kaip nepriklausyti nuo projektų, o užsidirbti patys ir pateikiau info apie LEADER programos dėka sukurtas darbo vietas, jų išlaikymą ir sankcijas jeigu bendruomenė negalės įvykdyti įsipareigojimų. Taip pat akcentavau, kad bendruomenės kurdamos darbo vietas sprendžia daug socialinių problemų. Iš atliktos apklausos matosi, kad apie 80 proc. NVO bus atleidimai iš darbo. Ar to siekia ministerija didinti bedarbių gretas keliant Sodros biudžetą?
Viceministrė siūlė, kad pereiti nuo darbo sutarčių prie paslaugų sutarčių. Tačiau ŽUM taisyklės pagal LEADER programą to neledžia daryti. Ji pabrėžė, kad nesuprantu kodėl neleidžiama, jeigu Lietuvos teisės aktuose tokia galimybė yra.
Viceminsitrė sunerimo dėl vietos bendruomenių ir panoro atskirai susitikti ir pagalvoti kaip būtų galima joms padėti. Sutarėme, kad susitikimas vyks sausio 16 d. 10 val. Šiam susitikimui reikia paruošti namų darbą, t.y. pateikti kiek vietos bendruomenėse yra sukurta dabar darbo vietų, koks atlyginimas mokamas. Šiuo metu sukurta anketą VVG atstovams, kad jie surinktų tokią informaciją iš vietos bendruomenių. Miestų bendruomenių prašome užpildyti taip pat jeigu turite darbuotojų.
Anketą galima rasti https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdGj7rRJRqfjwu54…/viewform…

LVBOS pirmininkė Reda Kneizevičienė

You are currently viewing NVO atstovų ir seniūnų asociacijos susitikimas su SADM viceministre dėl VSDF įmokų

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.