Vilniuje, Lapkričio 30 d., Vilniaus ir Kauno bendruomenininkai gilinosi į painius Statybų reguliavimo ir detaliojo plano įstatymus, praktinę bendruomenių patirtį, teisinius klausimus, bendruomenių ginamą viešąjį interesą ir miestų darnią plėtrą bei architektūrą. Vilniaus Naujininkų, Užupio ir Balsių bendruomenės papasakojo apie savo patirtį su statybų vystytojais, teismus ir atkaklumą ginant savo teritorijos vientisumą, išaiškinant šiurkščius teritorinius ir detaliuosius planų ir statybų, netgi moralinius pažeidimus, laimėjimus teisme, ginant viešąjį interesą, Kultūros paveldo objektus. Diskusijoje ypač įdomus ir labai naudingas buvo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininko pavaduotojo A. Valio pasisakymas apie teritorijų planavimą ir statybų priežiūrą, pažeidimus ir paraginio bendruomenes būti atkakliomis ginant savo ir kaimynų teises, ir Šedbaro advokatų profesinės bendrijos advokato K. Paliūčio pasisakymas ir konsultacijos apie visuomenės dalyvavimo teritorijų planavime ir statybų reguliavime galimybės ir dabartinis teisinį reguliavimą, daugiabučių namų statybų invaziją ir jos suvaldymą bei viešojo intereso gynimo bendruomenių pastangomis teisminę praktiką. VGTU doc. J. Jakaitis įtaigiai ir vaizdžiai papasakojo apie darną miestų statybose, apie architektūros ir visuomenės skirtingus požiūrius, diskusijas ir nesusikalbėjimą, apie teisngumo problematiką, kai visuomenė negali kontroliuoti procesų, kai susidaro prieštaravimai, kurie disharmonizuoja visuomenę, aplinką ir net valstybę.
Visi lektoriai ir susirinkusieji pabrėžė, kad tik bendros atkaklios bendruomenės gali laimėti ir sustabdyti statybų vystytojus ir pažeidėjus.
Visi video pasisakymai ir diskusijos yra pateikti Vilniaus bendruomenių asociacijos profilyje, kuriuos perkelsime ir į LVBOS profilį.

You are currently viewing Mokymai „Statybų planavimo ir kontrolės iššūkiai bendruomenėse“

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.