Vasario 25 d. įvyko nuotolinis LVBOS tarybos susitikimas su Vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite. Susitikime dalyvavo VRM viceministrai, vyr.patarėja Dalia Masaitienė, SADM atstovės Aurelija Olendraitė ir Milda Saudargė, NVO koalicijos pirmininkė Gaja Šavelė.

Susitikime LVBOS pirmininkas Ramūnas Navickas, LKBS pirmininkė Virginija Šetkienė, KBA pirmininkas Renaldas Kulikauskas išdėstė pagrindinius bendruomenėms rūpimus klausimus:
– bendruomenių organizacijų aktyvumo skatinimo ir nacionalinų bei regioninių asociacijų, vienijančių VBO,
– veiklos plėtros programų sukūrimas ir įgyvendinimas, dalyvaujamojo biudžeto savivaldybėse gairių parengimas,
– tvarkos aprašo projekto dėl savivaldybėse perduodamų viešųjų paslaugų vietos bendruomenėms, NVO ir privačiam sektoriui paruošimas,
– teisinių sąlygų savivaldybių bei seniūnijų savarankiškumui stiprinti sudarymas (savivaldos reforma),
– seniūnaičių rinkimo tvarkos pakeitimas,
– ilgalaikės Kaimo plėtros strategijos paruošimas bei Smart Villages programos administravimo perdavimas ŽŪM bei
– Bendruomenių inicijuotos vietos plėtros (BIVP) programos naujojo etapo bendruomenių miestuose pozicijos stiprinimas.

Deja, teko pripažinti, kad VRM pozicija nepakito: nors vietos bendruomenės, kaip pabrėžė ministrė A. Bilotaitė, ministerijai labai svarbios, bus stiprinamas tolesnis bendradarbiavimas ir dialogas, vietos bendruomenės bus aktyviau įtraukiamos į sprendimų priėmimą, bus stiprinama nacionalinė bendruomeninių organizacijų taryba (NBOT), o VRM atstovavimas šioje „taryboje artimiausiu metu taps ne tik techninio, bet ir politinio lygmens“, tačiau jokių papildomų resursų programoms nenumatyta, kaip nenumatyta ir esminė savivaldos sistemos pertvarka (ji tiesiog nenumatyta vyriausybės programoje).

Nors sekančio etapo BIVP programai skirta daugiau lėšų, tačiau jokių pakeitimų keisti pačią programą, kuri didmiesčiuose faktiškai patyrusi fiasko, o mažesniuose rajonuose jos dubliuojasi su kaimiškosiomis VVG, pasak viceministro A. Abramavičiaus, jau nieko negalima pakeisti, nes visa dokumentacija jau išsiųsta į Europos sąjungos agentūras. Šios lėšos bus skirtos vietos plėtrai miestuose, darbo vietų kūrimui. Tikimasi reorganizuoti miestų VVG, darant jas atviresnes, įtraukiant miestų bendruomenes.

Šiek tiek optimistiškiau nuskambėjo, kad Sumanių Kaimų (Smart Villages) programą įsirašė ir kuruos ŽŪM, o Kaimo plėtros programą, pasak Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos (LKBS) pirmininkės V. Šetkienė kuruoja Europos kaimo tinklas ir VVG tinklas. Šioje veikloje aktyviai darbuojasi ir LKBS.

Ministrė A. Bilotaitė pažadėjo aktyviai bendrauti su NBOT, LVBOsąjunga, organizuojant nuotolines diskusijas, stiprinti tolesnį bendradarbiavimą.

Vidaus reikalų informacija pateikta čia.

LVBOS informacija ir nuotraukos.

You are currently viewing LVBOS susitikimas su Vidaus reikalų ministre

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.