Rugpjūčio 17 d. įvykos antrasis LVBOS strategijos kūrimo teisinės darbo grupės nuotolinis susitikimas, kuriame dalyvavo visi darbo grupės nariai. Susitikimą moderavo Laura Baranauskienė.

Susitikime aptartos pateiktų strategijos planavimo užduočių pildymo rezultatai, diskusijų metu išgrynintos pagrindinės šios krypties problemos, tikslai ir uždaviniai: savivaldos ir vietos savivaldos įstatymo pataisos, Bendruomenių organizacijų plėtros įstatymo „įveiklinimas“, LVBOS ir bendruomeninių organizacijų (BO) atstovavimo Lietuvos bendruomenėms klausimas, bendruomeninės organizacijos apibrėžimas, jo tikslinimas.

Daug dėmesio skirta savivaldai, dvipakopės savivaldos įvedimas (sugrąžinimas) Lietuvoje, jos privalumai ir bendruomenių padėtį joje, seniūnaičių ir BO santykius. Pasiūlyta atlikti pasiūlyti mokslininkams atlikti išsamią lyginamąją savivaldos funkcionavimo ES valstybėse analizę, biudžetą, įtaką vietos gyventojų dalyvavimui sprendimų priėmime (R. Kulikausko pasiūlymas).

LVBOS ir BO atstovavimo bendruomenėms įteisinimas, pasitikėjimo stiprinimas, įtaka ir bendradarbiavimas su valstybės institucijomis. Baigiantis diskusijai, pasiūlyta, kad teisinė grupė susitiktų ir susipažintų su likusių grupių sprndimais, nes iš esmės jų sprendimai įtakos teisėnės veiklos kryptis.

LVBOS strategija kuriama pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos biudžeto lėšomis finansuojamo projekto „Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos veiklos plėtra“, Nr. NOBP-01272, veiklų planą,

You are currently viewing LVBOS strategijos teisinės grupės II susitikimas

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.