Rugsėjo 7 d. Lietuvos Respublikos prezidentūroje įvyko tradicinis Regionų forumas, į kurį buvo pakvieta ir Lietuvos vietos bendruomenių organziacijų sąjungos pirmininkas Ramūnas Navickas ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė. Šiemet viena pagrindinių Regionų forumo temų – savivaldybių finansinio savarankiškumo didinimas.

Pirmoje forumo dalyje daug dėmesio buvo skirta Žaliajai transformacijai bei Savivaldos finansiniam savarankiškumui.

Diskutuojant pirmąja tema buvo koncentruojamasi į Trumpąsias maisto tiekimo grandines bei daug dėmesio skiriama Lietuvos ūkininkų ekologiškos produkcijos panaudojimui organizuojant maitinimą savivaldybėms priklausančiose viešosiose įstaigose (darželiuose, mokyklose, ligoninėse).

Ukmergės rajono meras R. Janickas bei Lazdijų rajono merė A. Miškinienė dalinosi geraisiais savo rajonų pavyzdžiais. Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė D. Matukienė pristatė idėją, kad būtų sukuriami 4 centrai: Žemaitijoje – Mažeikiai, Centrinėje Lietuvoje – Kėdainiai, Rytų Lietuvoje – Molėtų r. (Alanta), Pietų Lietuvoje – Lazdijų r. (Veisiejai), kuriuose apsijungtų smulkūs ūkininkai – gamintojai, smulkūs verslininkai – perdirbėjai, mokymo įstaigos – perkvalifikavimo centrai ir vežėjai, taip užtikrinant efektyvų trumpųjų maisto tiekimo grandinių modelio įgyvendinimą.

Didelė dalis Lietuvos savivaldybių merų pabrėžė, kad maisto produktai iš vietos ekologinių ūkių neperkami, dėl sudėtingų pirkimo procedūrų, tačiau yra pamirštama tikroji vertė: sveikatos, socialinė, ekonominė bei ekologinė. Ir kaip pasakė Ekologinių ūkių asociacijos vadovas S. Daniulis: jeigu mes nieko nekeisime – mes nieko nepakeisime.

Tauragės rajono meras D. Kaminskas pristatė viešojo transporto transformacijos projektą bei akcentavo šios transformacijos svarbą, o Kurk Lietuvai komanda Žalumo indeksą bei jo naudojimo galimybes.

Antrojoje Regionų forumo dalyje didelis dėmesys buvo skiriamas savivaldybių savarankiškumui, finansinei nepriklausomybei, galimybei skolintis. Ir čia norėtųsi pacituoti Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentą M. Sinkevičių: kokia gali būti finansinė nepriklausomybė, kai tu neturi savo piniginės?

Plačiau apie renginį galite skaityti: https://www.lrp.lt/…/prezidentas-regionu-forumui…/36539
https://www.lrp.lt/…/lietuvos-respublikos…/36543
https://www.lsa.lt/…/09/07/memorandumas_igyvendinimas/

Tam, kad judėti į priekį reikia lyderystės to, kuris turi galimybę reguliuoti visus procesus…

LKBS pirmininkės V. Šetkienės informacija.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotrauka.

You are currently viewing Lietuvos Regionų forume

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.