Balandžio 12 dieną Anykščiuose įvyko Lietuvos kraštiečių bendruomenių sambūris „Lietuva, kuri sujungia“. Sambūrio tikslas – įvertinti Lietuvos kraštiečių bendruomenių veiklos indėlį ir šiuolaikines galimybes, siekiant nuolatinio gyvojo ryšio ir naudingos bendrystės tarp savame krašte, Lietuvoje bei už jos ribų gyvenančių kraštiečių.
Sambūriu buvo siekiama suburti į formalią diskusiją ir tolesnį neformalų bendravimą tarp Lietuvoje veikiančių, besikuriančių ar dar tik ketinančių kurtis kraštiečių bendruomenių lyderius.
Sambūryje dalyvavo LR Seimo nariai, Pasaulio Lietuvių Bendruomenės komisijos atstovai, vietos bendruomenių lyderiai. LVBOS tastove šiame sambūryje buvo LVBOS pirmininkė R. Kneizevičienė.
Kalbose buvo akcentuota, kad Lietuvos vietos bendruomenių atstovai pageidautų įsijungti į Pasaulio lietuvių bendruomenės sambūrį, nes iki šiol jautėmės nuošalyje ir į susitikimus nebuvome kviečiami. Bendradarbiavimas su Pasaulio lietuvių bendruomenėmis užsienyje vyko tik pavienių bendruomenių iniciatyvomis. LVBOS turi bendradarbiavimo sutartį su Vokietijos Kaselio miesto lietuvių bendruomene, su kuria 2018 metais pradėjome rengti Antaninių šventę. Šiais metais ši tradiciją bus tęsiama ir birželio 15 dieną visus pakviesime dalyvauti Smetoninėse Šimtmečio Antaninėse Antanave.
Pereitą savaitę, balandžio 9 d., VBOS pirmininkė Reda Kneizevičienė ir Vilniaus bendruomenių asociacijos pirmininkas Sakalas Gorodeckis susitiko su Anglijos lietuvių bendruomenės pirmininke Dalia Asanavičiūte, su kuria aptarė atstovavimo ir bendradarbiavimo su Anglijoje gyvenančių lietuvių bendruomenėmis klausimus, nuo kovo 1 d. įsigaliojusį LR Bendruomenių organizacijų plėtros įstatymą, vietinius bei tarptautinius renginius. Tikime, kad ryšiai tarp Anglijos lietuvių ir Lietuvos stiprės. Susitikimo metu D. Asanavičiūtė pakvietė LVBOS pirmininkę gegužės mėnesį atvykti į renginį Londone „Draugystės tiltai“. Ateityje ieškosime galimybių drauge dalyvauti projektinėje veikloje.

You are currently viewing Lietuvos kraštiečių bendruomenių sambūris Anykščiuose

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.