Lapkričio 7 dieną į Ispanijos Kandaso mieste vykstantį Europos kaimo parlamentą išvyko LKBS pirmininkė Virginija Šetkinė, Povilas Saulevičiusn iš Alytaus, LVBOS tarybos narė, Kaišiadorių VVG pirmininkė Janiną Augustinavičienė ir Seimo narė Guoda Burokienė. Parlamente dalyvauja 380 delegatų iš 41 valstybės.

Lapkričio 8 d. įvyko Europos kaimo parlamento plenarinė sesija ir darbo grupės įvairiomis temomis: „Išmanių kaimų kūrimas“, verslo plėtra ir gamtos išsaugojimas, „Leader metodo plėtra už ES ribų“, „Europos kaimo žmonių santykiai“ ir daug kitų. Visų darbo grupėse priimti sprendimai ir siūlymai bus paskelbti Europos kaimo parlamento manifeste, kuris bus tvirtinamas šiandien, ir kurio pagalba bus bandoma įrodyti Europos komisijai, kad Leader programa yra vina geriausių ES priemonių, siekiant kokybiškesnio kaimo gyventojų gyvenimo.

Po oficialios dalies vyko šalių tarptautinio bendradarbiavimo mugė. Lietuviai pristatinėjo Lietuvos pasiekimus kaimo plėtros procesuose, galimybes bendradarbiauti tarptautiniu lygiu ir, žinoma, Lietuvišką kulinarinį paveldą (vėliau išgirsta, kad kad Lietuvos stendas buvo pats geriausias)!

Lapkričio 9 d. tęsiasi plenarinė sesija ir Europos kaimo žmonių deklaracijos ir manifesto tvirtinimas.
Lauksime grįžtančios delegacijos ir naujų žinių.

You are currently viewing Lietuvos kaimo bendruomenių delegacija Europos kaimo parlamente

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.