Rugsėjo 19 d. EP narys Juozas Olekas pakvietė į Panevėžį, į konferenciją „Regionų plėtojimas, savivaldybių stiprinimas ir seniūnijų savarankiškumas“.

Konferencijos metu buvo tikimasi: 1) įvertinti naujojo regionų plėtojimo modelio stiprybes ir silpnybes bei regionų savivaldos perspektyvą, 2) sutarti dėl savivaldybių savarankiškų funkcijų išplėtimo ir finansavimo savarankiškumo plėtojimo, 3) aptarti savivaldybių decentralizacijos galimybes, stiprinant seniūnijas bei seniūnijų savivaldos perspektyvą.

Pastaruosius du dešimtmečius augantys Lietuvos regionų skirtumai tampa vis didesniu viešojo valdymo iššūkiu. Daugeliu atvejų šalies teritorinio vystymosi strategijos nėra susietos su regionine specializacija ar teritorijos galimu ekonominiu vystymusi ir nenumato, kaip funkciškai plėtoti ryšius, kurie sudarytų sąlygas gerovei arba galimybėms sklisti iš turtingesnių regionų į neturtingesnius. Kokie sprendimai būtini Lietuvai ir jos regionams, kad teritorijos būtų vystomos tvariai ir subalansuotai, tuo pačiu mažinant regioninę atskirtį?
Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškojo konferencijos pranešėjai ir moderatoriai: EP narys Juozas Olekas, Panevėžio raj. tarybos narė Modesta Petrauskaite, buvęs EK narys Vytenis Andriukaitis, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, Trakų raj. savivaldybės tarybos narys, buvęs Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos prezidentas Kestutis Vilkauskas, Fondo „Savivalda ir demokratija“ pirmininko pavaduotojas Alfonsas Brazas, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys Robert Duchnevič, Akmenės rajono sav. vicemeras Tomas Martinaitis, Žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ steigėjas ir direktorius Mindaugas Maciulevičius bei kiti konferencijos dalyviai.
Diskusijoje dalyviai nevienareikšmiškai pažymėjo vykdomą savivaldybių centralizaciją, savivaldos Lietuvoje neveiksnumą, seniūnaičių instituto neefektyvumą ir nereikalingumą ir būtinybę atstatyti bent dviejų pakopų savivaldą, kurioje I-ą pakopą atstovautų vietos bendruomenės ir seniūnijos, o II-ą savivalybės.

Iš Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos dalyvavo buvęs tarybos narys Emilis Misiulis, taip pat Panevėžio miesto Rožyno bendruomenės pirmininkė Roma Šerplienė.

LVBOS atstovas Emilis Misiulius konferencijoje pristatė Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos nuostatas vietos savivaldoje, seniūnaičių ir vietos bendruomenių santykius dabartinėje savivaldoje.

Pagal E. Misiulio ir Juozo Olekos pateiktą medžiagą.
Nuotraukos Algio Vaičeliūno.
Konferencijos video medžiaga:
1 dalis: https://www.facebook.com/watch/live/?v=925517621308606&ref=search
2 dalis apie savivaldą: https://www.facebook.com/watch/live/?v=332724384819166&ref=search

You are currently viewing Konferencija „Regionų plėtojimas, savivaldybių stiprinimas ir seniūnijų savarankiškumas“

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.