Spalio 7 d. Kauno apskriteis savivaldybių bendruomeninių organizacijų tarybų pirmininkus ir pavaduotojus į susitikimą pakvietė Kaišiadorių rajono savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos pirmininkė Janina Augustinavičienė. Susitikimas vyko renovuotuose Darsūniškio bendruomenės namuose, Kaišiadorių rajone.

Susitikime diskutavo atstovai iš Kaišiadorių, Raseinių, Kėdainių, Prienų, Birštono ir Kauno rajono bendruomeninių organizacijų tarybų (BOT). Dalyvavo LVBOS ir Lietuvos nacionalinės bendruomeninių organizacijų tarybos pirmininkas Ramūnas Navickas ir Lietuvos VVG tinklo pirmininkė Kristina Damašė. Susitikime nedalyvavo Kauno miesto tarybos atstovai.

Susipažinę visi dalinȯsi pirmų veiklos metų patirtimi, bendruomeninių organizacijų džiaugsmais ir rūpesčiais. Džiugu, kad pradėjus veikti BOT, Kauno r., Raseinių r., Kėdainių r. ruošia, – pirmiausiai atliko savo bendruomenių organizacijų (VBO) apklausą, „suskaičiavo“ kiek veikiančių ir registruotų yra „gyvų“ ir „negyvų“, aiškinosi jų veiklą, sudarę veiklos planus metams ar kaip Raseiniai – visai kadencijai.

Pažymėti ir trūkumai, problemos bei iššūkiai: vis tik savivaldybių tinklapiuose trūksta informacijos apie BOT veiklą, apie atliktų apklausų rezultatus, nuostatų, sudėtis. Pažymėta, kad BOT galėtų svarstyti tiek Leader naujo etapo programas rajonuose, tiek organizuoti savivaldybių VBO veiklos ir poreikių apklausas, pasiūlymus NPP (pateikti iki gruodžio 12 d.), kad tarybos taptų socialiniais partneriais svarstant savivaldybių projektus, programas.

Labai reikalingas susitikimas, nes nežiūtint į tai, kad bendruomeninė veikla skaičiuoja dešimtmečius, kiekvienas laikmetis atneša naujus darbus, aktualijas ir bendruomeninio darbo ypatumus. Keičiasi patys savanoriai, keičiasi valstybės ir savivaldos požiūris, įsitraukimo, finansavimo, skatinimo galimybės. Todėl labai aktualu diskutuoti, mokytis, dalintis informacija ir gerąja patirtimi. Tokie susitikimai numatomi ir ateityje.

Dėkojame už nuotrauką Kauno rajono bendruomenių organizacijų sąjungai bei žinutę, kurią papildėme ir praplėtėme. Padėka ir Kaišiadorių BOT pirmininkei J. Augustinavičienei bei Darsūniškio kaimo bendruomenei už šilumą ir skanėstus.

You are currently viewing Kauno apskrities BO tarybų susitikimas

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.