VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros („Litfood“) Socialinio bendradarbiavimo skatinimo skyrius tęsia informacijos ir gerosios patirties apie aktyviai bei sėkmingai veikiančias kaimo bendruomenes sklaidą ir Litfood tinklalapyje pristato kaimo bendruomeninių organizacijų įgyvendintus projektus, šiais metais gavusius nacionalinę paramą pagal veiklos sritį „Kaimo bendruomenės materialinės bazės sukūrimas ir (arba) stiprinimas“. 

Įgyvendinti projektai prisidėjo prie bendruomenių aktyvinimo, socialinių kaimo žmonių problemų sprendimo, jų užimtumo gerinimo, kultūros tradicijų puoselėjimo, pagerino gyvenimo ir laisvalaikio praleidimo sąlygas. 

Dalis kaimo bendruomenių gautas paramos lėšas panaudojo patalpų remontui, kurį atliko nagingų savo kaimo gyventojų rankomis. Turintieji patalpas senuose kaimo pastatuose apsirūpino šildymo – vėdinimo įranga, o mėgstantys ir gebantys ruošti vaišes mažesniems ar didesniems kaimo renginiams – įsigijo virtuvinius komplektus su integruotą buitinę technika bei baldų reikalingų įvairių renginių ir edukacinių užsiėmimų organizavimui. Bendruomenės, turtingos suburtais dainų ir šokių kolektyvais ar mėgėjiško teatro trupe, pasirūpino nauja garso ir vaizdo aparatūra, pas liaudies meistrus užsakė ir pasisiūdino tautinius kostiumus su austinėmis juostomis, kurias pasidabinę savo talentais džiugins klausytojus bei žiūrovus. 

Kasmet kaimo bendruomenės ieško kuo įdomesnių būdų, kaip paįvairinti savo veiklą: rengia projektus, jungiasi į renginių bei švenčių organizavimą, puoselėja tradicijas, ugdo tautiškumą, savo gražiais pavyzdžiais moko jaunąją kartą ir stengiasi visoms veikloms suburti kuo didesnį bendruomenės narių ratą.

Susipažinti su kaimo bendruomenių įgyvendintais projektais galite interneto svetainėje čia >>>
https://www.litfood.lt/veiklos-sritys/socialinis-bendradarbiavimas/gerosios-praktikos-sklaida/

You are currently viewing Kaimo bendruomenių organizacijų projektai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.