Dalinamės informacija.

ESFA vadovausis bendru aprašu dėl prastovų:

Kai įmonėje paskelbiama prastova, darbuotojas turi gauti dalį savo darbo užmokesčio: pirmą prastovos dieną darbuotojui mokamas jo vidutinis darbo užmokestis, už antrą-trečią dienas – 2/3 jo vidutinio darbo užmokesčio (jei nereikalaujama būti darbe), nuo 4 dienos – 40 proc. vidutinio darbo užmokesčio. Jeigu prastova trunka mėnesį, darbuotojas turi gauti ne mažesnį nei minimalų atlyginimą (607 eurai „ant popieriaus“ arba 437 eurai „į rankas“). Kai prastova skelbiama ekstremalios situacijos arba karantino metu, valstybė iš dalies padengs darbuotojo darbo užmokesčio sąnaudas.

Išmoka už prastovą. Jeigu darbdavys darbuotojui mokės 40 proc. nuo minimalios algos, tuomet valstybė prisidės 60 proc. nuo minimalios algos. Išmoka už prastovą bus mokama iš „Sodros“ administruojamo fondo už laiką, kai galioja paskelbta prastova dėl ekstremalios situacijos arba karantino.

Subsidija. Jeigu darbdavys darbuotojui mokės 40 proc. vidutinio jo darbo užmokesčio, tuomet valstybė prisidės 60 proc. nuo darbuotojo vidutinio darbo užmokesčio, bet valstybės indėlio „lubos“ 607 eurai bruto. Subsidija bus mokama iki 3 mėnesių, o darbdavys įsipareigoja išlaikyti asmeniui darbo vietą dar 6 mėnesius nuo subsidijos mokėjimo pabaigos.

Daugiau naudingos informacijos:
Valstybinė darbo inspekcija – https://www.vdi.lt/Forms/Viesos_konsultacijos.aspx

Darbo santykiai karantino metu teisininkų paaiškinimas.

Ar patekote į VMI sąrašą dėl kompensavimo galite pasitikrinti čia (apie tai LRT paaiškinamasis straipsnis). 

You are currently viewing Informacija dėl prastovų kompensacijos, kuria vadovausis ESFA

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.