Kovo 23 d. į posėdį rinkosi Ukmergės krašto bendruomenių sąjungos iniciatyva sudaryta Krivūlė Savivaldybės bendruomeniškumo indeksui nustatyti. Bendruomeniškumo indeksas nustatomas vadovaujantis patentuota prof. dr. Sauliaus Nefo metodika.

Krivūlė yra sudaryta iš 3 savivaldybės politikų, 3 administracijos darbuotojų, 3 seniūnų, 6 savivaldybės pilietinių organizacijų, 3 mokslo atstovų. Savivaldybės bendruomeniškumo indeksas – tai savivaldybėje egzistuojančių tam tikrų bendruomeniškumą apibrėžiančių rodiklių sistema, išreikšta kiekybine išraiška, kurių reikšmė lyginama su idealaus modelio reikšmėmis.

Sueigos dalyviai apsibrėžė, kas bus laikoma bendruomeniškumu, rinko duomenis, svarstė kiekybinius ir kokybinius bendruomeniškumą pagrindžiančius ir rajono savivaldybę iliustruojančius statistinius duomenis, aktyviai diskutavo bendruomeniškumo indeksą apibrėžiančiai klausimais.

Atlikus matavimus pagal nustatytus kriterijus, Krivūlė nutarė, kad Ukmergės rajono savivaldybės bendruomeniškumo indeksas vertinamas puikiai ir yra lygus 32 balams iš 40 galimų.

LVBOS prašysime krivulės pirmininkės A. Jokubynienės šia patirtimi pasidalinti ir LVBOS susirinkime.

You are currently viewing Įdomi Ukmergės krašto bendruomenių sąjungos patirtis

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.