Gruodžio 15 dieną vyko trečiasis 2014-2021 metų Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų komisijos posėdis, kuriame nario teisėmis dalyvauja ir mūsų organizacija. Šio posėdžio metu buvo aptarti derybų su donorais rezultatai ir tolimesni veiksmai. Džiugu tai, kad derybose su donorais NVO pilietiniai visuomenei numatoma padidinti sumą ir skirti skirti 9 mln. Eurų.
Posėdyje daugiausia klausimų kėlė vidaus reikalų ministerijos atstovas Gediminas Česonis, kurio nuomone per mažai buvo rengiama diskusijų ir siūlė atidėti svarstymą. Daugelis komisijos narių nepalaikė tos idėjos, nes susitikimų buvo nemažai ir siūlė greičiau pritarti ir judėti link projektinio programos vykdymo. Vietos bendruomenių vardu visoms ministerijoms buvo palinkėta glaudesnio bendradarbiavimo, nes ne pirmą kartą dalyvaujant panašiose darbo grupėse pastebėjau, kad mažai bendradarbiauja ministerijos, ES programas įgyvendinančios institucijos tarpusavyje. Tai yra jų tiesioginis darbas ir komisijose drauge su socialiniais partneriais turi būti svarstomi strateginiai klausimai, o ne tarpusavo ministerijų aiškinimasis ir bandymas vienai ar kitai pasirodyti labai reikšminga. Programa ir taip vėluoja startuoti.
Dar 2016 m. gegužės 3 d. po beveik dvejus metus trukusių derybų Europos Sąjunga, Islandijos Respublika, Lichtenšteino Kunigaikštystė ir Norvegijos Karalystė pasirašė susitarimus dėl naujojo 2014–2021 metų laikotarpio Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų įgyvendinimo. Įgyvendinant šiuos mechanizmus planuojama 2,8 mlrd. eurų investicijų į 15 Europos Sąjungos valstybių (Bulgarijai, Čekijai, Estijai, Graikijai, Kiprui, Kroatijai, Latvijai, Lenkijai, Lietuvai, Maltai, Portugalijai, Rumunijai, Slovakijai, Slovėnijai ir Vengrijai), siekiant toliau mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus EEE šalyse ir stiprinti bendradarbiavimą su šalimis donorėmis.
Lietuvai numatoma skirti 117,6 mln. Eurų.
Posėdyje dalyvavo LVBOS pirmininėk Reda Kneizevičienė, tarybos narė Jolanta Malinauskaitė.
Su derybų su donorais rezultatais galima susipažinti – http://www.eeagrants.lt/userfi…/…/flex/Derybu_rezultatai.pdf

You are currently viewing Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų komisijos posėdis

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.