Rugsėjo 24 d. Žemaičių Kalvarijoje įvyko Telšių apskrities savivaldybių bendruomeninių organizacijų ir bendruomenių susitikimas ir diskusija, kaip savivaldybėse veikia bendruomeninių organizacijų tarybos (BOT), su kokiais iššūkiais susidūrė per laikotarpį nuo 2019 metų, kai pradėjo galioti Bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymas.

Susitikime dalyvavo Plungės, Telšių, Mažeikių, Rietavo rajonų savivaldybių tarybų, bendruomenių atstovai, pirmininkai ir svečiai iš Kauno rajono sav. BOT.
Po susipažinimo dalyviai pasidalino savo patirtimi tarybos veikloje, kokios bendruomenių rėmimo priemonės taikomos savivaldybėse, kaip savivaldybių bendruomeninės organizacijos įtakoja tarybos veiklą, sprendimų, kurie svarbūs vietos bendruomenėms, priėmimą.

Apskrityje tik Rietavo savivaldybėje suvienyta NVO ir BO tarybos, kurioje 1/3 atstovauja BO, 1/3 NVO ir 1/3 savivaldybės atstovų. Telšių r. savivaldybėje BO taryba veikia nuo 2020 m., pirmininkas Mantas Serva, Plungės rajono – nuo 2019 m. spalio mėn., pirmininkas Žydrūnas Purauskis, Mažeikių savivaldybės BOT veikia nuo 2019 m. gruodžio mėn., pirmininkė Milda Šukienė. Visi kalbėjusieji pažymėjo, kad svarbu įveiklinti patį įstatymą, pasiekti, kad BO pasiūlymai būtų ne rekomendaciniai, o priimami, atsižvelgiant į vietos bendruomenės poreikius. Įdomu buvo išgirsti, kad Telšių r. kaimo bendruomenių asociacija „Plungės kraštas“ yra rimtas konkurentas BOT, nes tai labai aktyvi ir rimta skėtinė organizacija, kurios nuomonės paisoma, asociacija 1 kartą per ketvirtį susitinka su savivaldybės atstovais ir sprendžia BO klausimus.

Todėl svarbu, kad tarybos ir skėtinės organizacijos veiktų kartu, pačioms bendruomenėms išsakyti, ko jos pačios nori, tinkamai išnaudoti turimą priemonę – BO plėtros įstatymą.

Džiugu buvo išgirsti ir pačių bendruomenių atstovus apie tai, kad juos remia savivaldybės, padeda išlaikyti bendruomenių namus, padeda tvarkant apskaitą, veikia vaikų dienos centrai, bendradarbiaujama su kultūros centrais, bibliotekomis, seniūnija – t. y. einama link daugiafunkcinių centrų kūrimo.

LVBOS pirmininkas Ramūnas Navickas trumpai papasakojo apie nacionalinės BO tarybos veiklą bei LVBOS bei vykdomus projektus.

Baigiantis diskusijai geriausiai, daugiausiai papasakojusiai apie savo tarybos ir savivaldybės bendruomeninę veiklą buvo įteikta dovanėlė. Ji atiteko asociacijos „Plungės kraštas“ pirmininkei ir Žemaičių Kalvarijos Kultūros centro vadovei Rimai Jokubauskienei. Jai taip pat dėkojame ir už šiltą priėmimą. Už renginio organizavimą dėkojame LKBS pirmininkei Virginijai Šetkienei, dėkojame visiems diskusijos dalyviams.

Diskusijos apskrityse organizuojamos vykdant projektą „Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos veiklos plėtra“, Nr. NOBP-01272, sutartis 2021-03-08. Projektas finansuojamas pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos „Nevyriausybines organizacijas vienijančių asociacijų institucinio stiprinimo projektų finansavimo 2021 metais atrankos konkurso priemonę.

Sekantis susitikimas numatytas spalio 5 d. su Klaipėdos apskrities BO tarybomis nuotoliniu būdu.

0 komentarų

You are currently viewing Diskusija su Telšių apskrities bendruomeninių organizacijų tarybomis

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.