Vasario 26 d. popietę įvyko nuotolinis Lietuvos ir Ukrainos nevyriausybinių organizacijų susitikimas, kurio metu Ukrainos NVO atstovai apžvelgę situaciją skirtinguose regionuose ir išsakė savo pageidavimus, kokios pagalbos labiausia reikia Ukrainoje.

Net susitikimo metu prisijungusiems Ukrainos NVO atstovams išgirdus aliarmo signalą teko bėgti į slėptuves dėl gresiančio bombardavimo. Tai buvo iš tiesų jaudinantys momentai. Nepaisant karo sąlygų, Ukrainos NVO rūpinasi savo nariais ir padeda žmonėms. Jie akcentavo, kad Lvive daugiausia reikia čiužinių, patalynės, drabužių, nes šiame regione yra daug atvykusių iš kitų regionų.

Lietuvos – Ukrainos kultūros centro direktorė Natalya Bimbirayte yra Hersono srityje, kur situacija yra labai įtempta. Šiame regione reikėtų termovizorių, nešiojamų įkroviklių, pirmosios pagalbos rinkinių, žiūronų, grandininių pjūklų, generatorių. Taip pat labai reikia medikamentų, tvarsčių, vaistų ( ypač nuo skausmo).

Pirmadienį NVO koalicija išplatins anketas, kuriose kiekviena NVO pagal savo galimybes galės pasiūlyti savo pagalbą.
Primename, kad pagalbą dėl apgyvendinimo ir transporto galite siūlyti- https://stipruskartu.lt/

Dėl pagalbos kovojančiai Ukrainai, NVO koalicijos nariai buvo susitikę ir vasario 28 d. Susitikime buvo aptarta, kad visa informacija bus teikiama centralizuotai, ją ruoš NVO koalicija ir NVO informacijos ir paramos centras. Ji bus skelbiama nuolat ją atnaujinant.

Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga taip pat skelbs visą informaciją socialiniuose tinkluose ir pagal galimebę – šiame tinklapyje.

R. Kneizevičienės ir LVBOS informacija.

You are currently viewing NVO koalicijos narių susitikimai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.