• Post category:Naujienos

Kartu su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis Nevyriausybinių organziacijų koalicija lapkričio 18 d. kreipėsi į valstybės institucijas ir paragino atsižvelgti aukštus skurdo rizikos rodiklius šalyje ir į Europos Komisijos rekomendacijas, kuriuos pastaraisiais metais Lietuvai yra orientuotos į socialinę sritį, bei EGADP numatyti aiškias priemones socialinės apsaugos reformoms vykdyti, nes šiuo metu rengiamame plane finansavimas socialinės apsaugos reformoms nėra numatyta.

Europos Komisija iškėlė tris pagrindinius tikslus, kuriuos visos valstybės narės turi užtikrinti siekiant, kad siūlomos investicijos ir reformos būtų patvirtintos:

  • paspartinti atsigavimą ir padaryti valstybių narių ekonomiką atsparesnę ir geriau pasirengti ateičiai, veiksmingai sprendžiant kiekvienos šalies nurodytus iššūkius;
  • sutelkti dėmesį į reformas ir investicijas, skatinančias ekologišką ir skaitmeninį perėjimą (37 proc. viso atsigavimo fondo lėšų būtų skirta žaliajam kursui ir 20 proc. skaitmeninei transformacijai);
  • sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus ES, prisidedant prie darbo vietų kūrimo ir investuojant į socialinę sritį.

Rengiant EGADP itin svarbus ir pilietinės visuomenės organizacijų, atstovaujančių pažeidžiamas grupes, vartotojus, jaunimą, aplinkosaugą kt. įtraukimas, ką rekomenduoja ir Europos Komisija pateiktose gairėse. Konstruktyvus ir efektyvus konsultavimasis ir pilietinės visuomenės organizacijų įtraukimas užtikrintų, kad Plano finansavimo prioritetai atlieptų tikslinių grupių poreikius ir teisingą žaliąją transformaciją.

Visą organizacijų kreipimosi tekstą rasite čia.

Raštą pasirašė ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga, kuri taip pat yra NVO koalicijos narė.
Visą organizacijų kreipimosi tekstą rasite čia:
https://www.smtinklas.lt/lietuvos-ekonomikos-gaivinimo-ir-…/

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.