„Nevyriausybininkams nusimatyti savo projektuose mažesnius, nei minimalus mėnesinis užmokestis yra ydinga praktika“ – sako Tomas Tomilinas, pristatydamas VSDF įstatymo pataisas.
Seimas ką tik atmetė Gintarės Skaistės pasiūlymą NVO įtraukti į sąrašą tų asmenų, kuriems SODROS grindys nebūtų taikomos.
Puiku, jog dauguma pasisakiusiųjų LRS narių patvirtino, jog NVO sektorius turi ribotus finansinius išteklius, o dirba iš tiesų didelius ir reikšmingus visuomenei darbus. Todėl tai geras signalas į galimybę tiek nacionaliniu mastu, tiek ir savivaldybėse reikalauti valdžios institucijų rengti finansinio skyrimo programas NVO, pagal kurias vykdomų projektų darbuotojų atlyginimai turi būti didesni nei minimali alga, o ir paties finansavimo intensyvumas privalo būti ženkliai didesnis.
Čia pasiūlymo, kuriam nepritarta tekstas:
Birželio 28 d. Seimas priėmė T. Tomilino inicijuotą GPM įstatymo pataisą, pagal kurią tik profesinėm sąjungom (analogiškai kaip ir politinėm partijom) bus galima skirti 1% nuo GPM. Įdomu tai, jog kalbėję LRS nariai vis akcentuoja, jog dėl to tikrai niekas nenukentės, o visos NVO ir toliau galės gauti 2%. Tad reikėtų dar kartą kartą aiškiai įvardinti ir nuolat kartoti, jog 2% didžioji dalis nukeliauja į biudžetines įstaigas (mokyklas, darželius, ligonines, poliklinikas ir t.t.). Taip pat šią gyventojų GPM dalį gali gauti ir religinės bendruomenės, šeimynos ir net įvairios verslo įmonių asociacijos.

Dabar situacija būtų tokia:
2% – visiems ne pelno subjektams, turintiems paramos gavėjo statusą;
1% – politinėms partijoms;
1% – profesinėms sąjungoms.

Todėl matyt dar šiemet bus būtinybė grįžtį prie šio klausimo, siekiant susiaurinti GPM dalies gavėjų ratą, eliminuojant biudžetines ir valstybines viešąsias įstaigas.

Čia galima susipažinti su pačiu įstatymo tekstu.

NVO informacijos ir paramos centro (NIPC) informacija

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.