Kovo 2 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis su komanda lankėsi Kauno ir Kazlų Rūdos rajonų savivaldybėse. Čia jis susitiko su bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų atstovais, žmonėmis su negalia, vietos valdžios atstovais, socialiniais darbuotojais, vaiko teisių specialistais bei kartu diskutuoja, kaip paslaugas priartinti prie žmonių ir kuo geriau atliepti jų poreikius.

„Džiugu, kad Kauno rajonas ėmėsi iniciatyvos ir pirmieji įsteigė etatus bendruomeninei veiklai stiprinti, skatina gyventojus pačius burtis į bendruomenes ir spręsti, ko jiems reikia“, – sakė ministras Linas Kukuraitis. Iš viso Kauno rajono savivaldybėje įsteigta 10 tokių etatų – projektams rengti, veikloms vykdyti, bendruomenėms kurti, jų kompetencijoms stiprinti ir kt.

Kauno rajone taip pat ypatingai rūpinamasi globėjų palaikymu. Savivaldybė organizuoja savitarpio palaikymo grupes, čia suburta Globėjų ir įtėvių tėvystės refleksijos grupė, kuri renkasi kas mėnesį, dalinasi patirtimi, sprendžia problemas, stiprina vienas kitą, ieško efektyvesnių globos būdų.

Šioje savivaldybėje sėkmingai įgyvendinama ES lėšomis finansuojama priemonė „Kompleksinės paslaugos šeimai“. Pasak Kauno rajono atstovų, šios paslaugos yra viltis kiekvienai šeimainuo vaikų besilaukiančių šeimų, su krizinėmis situacijomis susiduriančių šeimų iki specialiųjų poreikių turinčius vaikus auginančių šeimų. Tarp populiariausių paslaugų – pozityvi tėvystė ir individualios konsultacijos. Džiugina tai, kad specialistai pastebi akivaizdžius pokyčius šeimose.

Diskusijos metu Kauno rajono specialistai atskleidę pasigendą efektyvių darbo su šeima metodikų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiemet pradės diegti Šeimos konferencijos metodą kaip pagalbą šeimai, specialistams, pasitvirtinusį daugelyje pasaulio šalių.

Susitikime su Kazlų Rūdos savivaldybės, bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų atstovais daug diskutuota apie vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarką, paslaugas šeimai. Anot jų, Kazlų Rūdos savivaldybėje labai reikia paslaugų deviantinio elgesio paaugliams. Daugiamatės šeimos terapijos (MDFT) metodas, kuris planuojamas diegti kitais metais, padėtų šiems vaikams, jų tėvams.

„Bendros diskusijos, tarimasis žmonėms svarbiais socialiniais klausimais, ministerijos ir savivaldos ryšio kūrimas, palaikymas ir stiprinimas padeda efektyviau spręsti problemas, atrasti geriausią sprendimą socialinėje sferoje“, – susitikime Kazlų Rūdos savivaldybėje pabrėžė ministras Linas Kukuraitis. Kazlų Rūdos jis susitiko su neįgaliųjų draugijos ir Kazlų Rūdos vietos veiklos grupės atstovais.

SADM Viešųjų ryšių su visuomene skyriaus informacija.

You are currently viewing SADM ministras lankėsi Kauno ir Kazlų Rūdos rajonuose

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.